fbpx
 • 1
 • 2
 • 3

Rok szkolny 2021/2022

Uczniowie Szkoły Szczepanika - zachęcamy Was gorąco do wzięcia udziału w konkursie "Matematyka i Pieniądze"

 • Konkurs polega na rozwiązaniu 9 zagadek matematycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej, które będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 8 listopada 2021 r. o godz. 20.00., ostatni 16 listopada 2021 r. o godz. 20.00.
 • Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.
 • Do wygrania są 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik:
  • 1 nagroda o wartości 700 zł
  • 2 nagroda o wartości 500 zł
  • 3 nagroda o wartości 300 zł

Więcej szczegółów na stronie internetowej.

Regulamin konkursu tutaj.

Rok szkolny 2020/2021

Drodzy Uczniowie,
W imieniu Krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk w centrum Młodzieży chciałabym Was zachęcić do wzięcia udziału w Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych. Uczniowie mogą opracować zagadnienie matematyczne sami lub w zespole, który sobie zorganizują a ja bardzo chętnie podejmę się opieki podczas pisania prac. Termin nadsyłania prac upływa 1 marca 2021 roku a regulamin i wskazówki dla piszących prace są załączone poniżej (warto go przeczytać i zapoznać się z przykładowymi tematami prac z lat ubiegłych).
Jeśli są wśród Was chętni do przystąpienia do konkursu proszę o kontakt - Monika Płoszaj - Masłyk.

Regulamin i wskazówki


Drodzy Uczniowie,
18 marca odbędzie się kolejna edycja konkursu KANGUR. Wszystkich zainteresowanych konkursem proszę o dokonywanie wpłat 10 zł wraz z podpisanym oświadczeniem przyniesionym do sekretariatu Szkoły do 18 lutego br. do pani Kingi. Regulamin konkursu przewiduje obie formy konkursu - zdalną i stacjonarną (szczegóły tutaj). Opiekunem konkursu w Naszej Szkole jest p. Monika Płoszaj-Masłyk.
    Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników. Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem, gdzie gościły dotąd grupy laureatów konkursu z Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Węgier; młodzież polską z Białorusi, Litwy, Ukrainy i oczywiście uczniów polskich. Na zasadzie wzajemności uczniowie polscy byli zapraszani na podobne spotkania do Francji, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, na Litwę, Ukrainę i na Węgry.


Badali ją już starożytni Egipcjanie, Wisława Szymborska poświęciła jej wiersz, a matematyk William Shanks przez 15 lat wyliczał 707 cyfr jej rozwinięcia. Dzięki pomocy komputerów dziś znamy ich już 2,7 bilionów. W dniu 14 marca obchodzić będziemy święto. Jest to data nieprzypadkowa, gdyż w zapisie amerykańskim daty /miesiąc/dzień/rok/ 14 marca zapisujemy jako 3.14, co odpowiada najczęściej używanemu przybliżeniu liczby. W związku z tym – aby uczcić Dzień Liczby, w piątek 12 marca 2021 r. o godz. 12:00, odbędzie się konkurs tematycznie związany z liczbą ∏. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną konkurs będzie miał formę Quizu rozwiązywanego on-line. W piątek (ok. godz.11.50) na stronie szkoły zamieszczony zostanie link do testu.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie - na zwycięzców czekają nagrody (m.in. cząstkowa ocena bardzo dobra z matematyki dla pięciu uczniów z najlepszymi wynikami )
O szczegóły proszę pytać nauczycieli matematyki.

 

Rok szkolny 2019/2020

Badali ją już starożytni Egipcjanie, Wisława Szymborska poświęciła jej wiersz, a matematyk William Shanks przez 15 lat wyliczał 707 cyfr jej rozwinięcia. Dzięki pomocy komputerów dziś znamy ich już 2,7 bilionów. W dniu 14 marca 2020 r. obchodzić będziemy święto Π. Jest to data nieprzypadkowa, gdyż w zapisie amerykańskim daty /miesiąc/dzień/rok/ 14 marca zapisujemy jako 3.14, co odpowiada najczęściej używanemu przybliżeniu liczby Π. W związku z tym – aby uczcić Dzień Liczby Π, w najbliższy piątek (na lekcji 3 w Sali nr 34) odbędzie się konkurs tematycznie związany z liczbą Π.

Tematyka :

 1. Zagadnienia, w których wykorzystuje się wzory zawierające liczbę Pi (m.in. pole, obwód koła, bryły obrotowe)
 2. Jednym z zadań będzie podanie w odpowiedniej kolejności jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi
 3. Ciekawostki związane z liczbą Pi

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się dwójkami w dowolnym składzie (tzn. dwójkę mogą tworzyć uczniowie z różnych klas) do nauczycieli matematyki lub do p. Beaty Miś do środy (11 marca 2020 r.).  Liczba miejsc ograniczona  - max. 14  dwuosobowych zespołów.

 

PODCZAS TRWANIA KONKURSU NIE MOŻNA UŻYWAĆ KALKULATORA.

Rok szkolny 2018/2019

  KONKURS z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA LICZBY Pi (Π)

  W dniu 14 marca (czwartek) odbędzie się konkurs wiedzy o liczbie Π.

 

Tematyka:

 1. Zadania obejmują materiał znany przez uczniów wszystkich klas, do rozwiązania których wykorzystuje się m.in. wzory zawierające liczbę Π.
 2. Jednym z zadań będzie podanie jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Π.
 3. Ciekawostki związane z liczbą Π.

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się dwójkami w dowolnym składzie (tzn. dwójkę mogą tworzyć uczniowie z różnych klas) do nauczycieli matematyki, do poniedziałku (11.03). PODCZAS TRWANIA KONKURSU NIE MOŻNA UŻYWAĆ KALKULATORA.

Zapraszamy!!!

 

KONKURS „MATEMATYKA W ZASTOSOWANIACH”

W bieżącym roku szkolnym odbędzie się pierwsza edycja konkursu na plakat o tematyce związanej z wybranymi  zagadnieniami matematycznymi.
Co miesiąc, spośród prac uczniów jednej z klas, wybierana będzie jedna z nich wyróżniająca się oryginalnością, estetyką i przystępnością w sposobie przedstawianych zależności z dziedziny matematyki.
Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Rok szkolny 2017/2018

Badali ją już starożytni Egipcjanie, Wisława Szymborska poświęciła jej wiersz, a matematyk William Shanks przez 15 lat wyliczał 707 cyfr jej rozwinięcia. Dzięki pomocy komputerów dziś znamy ich już 2,7 bilionów. W dniu 14 marca obchodzić będziemy święto π. Jest to data nieprzypadkowa, gdyż w zapisie amerykańskim daty /miesiąc/dzień/rok/ 14 marca zapisujemy jako 3.14, co odpowiada najczęściej używanemu przybliżeniu liczby π. W związku z tym – aby uczcić Dzień Liczby π, w najbliższą środę odbędzie się konkurs dla uczniów klas pierwszych liceum i technikum tematycznie związany z liczbą π /o szczegóły proszę pytać nauczycieli uczących matematyki w klasach pierwszych/.

Rok szkolny 2016/2017

We wtorek,  14 marca 2017 r., odbył się szkolny konkurs matematyczny z okazji  Dnia Liczby Pi. Wzięło w nim udział 20 uczniów zarówno z klas licealnych jak i technikum, którzy pracowali w dwuosobowych zespołach.
Zwycięzcami konkursu w części testowej zostały Kinga Piwowar z klasy 1 LOB oraz Marysia Łata z klasy 1 LOD. Wyróżnione zostały również Wiktoria Cichońska i Gabriela Fitrzyk z klasy 1 TPM, które zapamiętały aż 120 cyfr występujących kolejno w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy smacznego /nagrodą główną w konkursie była Pizza/.

Rok szkolny 2015/2016

KONKURS  z okazji  MIĘDZYNARODOWEGO DNIA LICZBY Pi.

W dniu 14 marca ( poniedziałek), na lekcji 5, w Sali nr 34  odbędzie się konkurs wiedzy o liczbie Pi.

Tematyka:

 1. Zadania obejmują materiał znany przez uczniów wszystkich klas, do rozwiązania których wykorzystuje się m.in. wzory zawierające liczbę Pi.
 2. Jednym z zadań będzie podanie jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
 3. Ciekawostki związane z liczbą Pi.

Uczniowie chętni  do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się dwójkami w dowolnym składzie (tzn. dwójkę mogą tworzyć uczniowie z różnych klas) do nauczycieli matematyki, do czwartku  /10.03/. Liczba miejsc - max . 10 dwuosobowych zespołów.

PODCZAS TRWANIA KONKURSU NIE MOŻNA UŻYWAĆ KALKULATORA.

 

Nie zdobyłeś jeszcze dodatkowej oceny? Nic straconego. Poniżej zadania właśnie dla Ciebie. Nie zwlekaj! Rozwiąż i daj do oceny swojemu nauczycielowi matematyki.
Zadania - styczeń 2016

 

Rok szkolny 2014/2015

Chcesz mieć dobrą ocenę na świadectwie? Zacznij od rozwiązania zadań, które przygotowaliśmy w tym miesiącu!

Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Nowy Rok witamy nową serią zadań. Popraw sobie humor i zdobądź piątkę. Czekamy na twoje rozwiązania!

Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Zapraszamy do rozwiązania kolejnych zadań. Nie czekaj!! masz szansę zdobyć piatkę z matematyki!

Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Kolejna część zadań już dostępna! Czekamy na twoje rozwiązania!

Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Ruszamy! Pierwsza część zadań już dostępna! Koniecznie rozwiąż i zdobądź ocenę!

Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Rok szkolny 2013/2014

Droga do matematyki w/g belfra WWW
Licealisto, przyszły studencie na kierunku politechnicznym, jeśli chcesz poznać matematykę przedstawioną w inny sposób niż szkolne przekazywanie wiedzy zapoznaj się z programami jakich nigdzie nie znajdziesz belferwww.one.pl.

CZERWIEC 2014
Ostatnia szansa na zdobycie 5 w tym roku szkolnym, czekamy na zadania do środy 18 czerwca!! Nie czekaj na ostatni dzwonek!!!
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum

MAJ 2014
Pewno nie mogłeś się doczekać?
Nie martw się, zdążysz złapać piątkę przed końcem roku! Zachęcamy do rozwiązania najnowszego zestawu zadań!
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum

Piątka w zasiegu ręki
Już jest - kolejny zestaw zadań! Pamiętaj, masz tylko tydzień na rozwiązanie i dostarczenie do nauczycieli uczących matematyki. Nie zwlekaj, "piątka" jest w zasięgu reki!

Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Koniec semestru? Szansa na wielki matematyczny sukces! Nowe zadania czekają na Ciebie!
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Już! Już! Dostępny nowy pakiet zadań! Październik 2013!
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

Pierwsza edycja zadań na nowy rok szkolny jest już dostępna. Czekamy na twoje rozwiązania. Zapraszamy do Matematycznego Świata!!!

Wrzesień 2014
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

Już niebawem w "Matematycznym Świecie Szkoły Szczepanika" pojawią się nowe wyzwania dla uczniów pragnących zgłębiać wiedzę matematyczną. Wkrótce nowe zadania!!! Zaglądaj koniecznie!!!

 

Rok szkolny 2012/2013

Ostatnia szansa w tym roku szkolnym na zdobycie piątki !!!
Nie czekaj, tylko rozwiąż
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum

 

Podejmij wyzwanie! Maj 2013!
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum

Nie martw się!!! Już są!!! Kwiecień 2013
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Czekałeś? Więc skopiuj i rozwiązuj!!! Marzec 2013
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Nowe zadania! Luty 2013
Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Kolejna część zadań - grudzień. Pobierz i rozwiąż!!!

Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum oraz III Technikum
Klasy III Liceum oraz IV Technikum

 

Listopadowe zadania już są!!! Czekamy na twoje rozwiązania!!!

Klasy I Liceum oraz I i II Technikum
Klasy II Liceum i III Technikum
Klasy III Liceum i IV Technikum

 

Maraton Matematyczny, II spotkanie
W dniu 10.11.2012r. (sobota), w godzinach 9.00 – 12.00, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Maratonu Matematycznego. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły, a zwłaszcza maturzystów. Tematami spotkania będą: własności funkcji i funkcja liniowa. Zadania, które będą omawiane na spotkaniu udostępniamy tutaj...

 

Maraton Matematyczny !!
28 września 2012r. (w piątek) rozpoczynamy cykl zajęć pod hasłem MARATON MATEMATYCZNY. Ma on na celu jak najlepsze przygotowanie Was do egzaminu dojrzałości z matematyki. Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu. Na najbliższym spotkaniu będziemy powtarzać wiadomości z działu RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI. Liczymy, że potraktujecie spotkania poważnie, ponieważ po każdym omówionym dziale sprawdzimy Wasze wiadomości i umiejętności. Każdy maturzysta będzie zobowiązany do napisania testu sprawdzającego. Bliższych informacji dotyczących spotkań udzielą Wam nauczyciele uczący w Waszej klasie.

 

MARATON ZADAŃ!!

Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w szkolnym MARATONIE ZADAŃ. Każdego 13 dnia miesiąca będziemy zamieszczać na stronie internetowej Naszej Szkoły zadania odpowiednio na ocenę dostateczną, dobrą i bardzo dobrą dla klas pierwszych, drugich, trzecich liceum i technikum oraz czwartych technikum. Możecie wybrać dowolny zestaw zadań i w ciągu tygodnia od dnia zamieszczenia ich na stronie internetowej rozwiązania przekazać nauczycielowi uczącemu w Waszej klasie. Pamiętajcie, że nie wystarczy dać rozwiązania, ale też umieć wytłumaczyć dlaczego tak rozwiązaliście dane zadanie. MARATON ZADAŃ będzie trwał od września 2012r. do czerwca 2013r. Możecie wziąć udział we wszystkich dziesięciu lub w wybranych - to zależy od Was. Potraktujcie MARATON jako możliwość zdobycia dobrych ocen z matematyki jak również wykazanie się na tle klasy lub szkoły. Pierwsze zadania już w przyszłym tygodniu!!


Opiekunowie:
p. Monika Płoszaj-Masłyk
p. Marta Kuta
p. Paulina Brożek

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.