fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Super User

Super User

APLAUZ 2022

Dnia 18 listopada 2022 r., odbyła się pierwsza debata naszej drużyny w XI sezonie Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Drużyna w składzie: Klaudia Wieczorek, Natalia Gancarczyk, Karolina Kapustka, Antoni Mól, Emilia Strzok i Aleksandra Magiera zmierzyła się z drużyną V LO w Tarnowie.
Wyniki przedstawiają się następująco:
- ZSOiT: 287
- V LO: 231
Stosunkiem punktów: 287:231 // 3:0 wygrała Szkoła Szczepanika. Mecz odbył się w nowej formule tj. zamiast czterech głównych mówców w drużynie jest jeszcze dwóch doradców! Doradca to świetna rola dla nowych debatantów, którzy chcą spróbować swoich sił w debatach oksfordzkich (wystąpienie trwa tylko 2 minuty!). GRATULUJEMY!

W związku ze zbliżającą się 90. rocznicą złamania przez polskich matematyków Enigmy Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR organizuje kolejną edycję ogólnopolskiego internetowego konkursu dla młodzieży szkolnej  – uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej, poświęconego polskim kryptologom. Konkurs nosi tytuł ŁAMACZE SZYFRÓW i jest to bezpłatna, ogólnopolska gra kryptologiczna, w uczestnicy wcielają się w adepta kryptologii, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne, świetnie się bawią i mogą wygrać nagrody rzeczowe! 

Można grać na dwóch poziomach trudności (poziom INTRO czyli demo gry jest już dostępny, a ADEPT czyli gra właściwa jest dostępna od 7 grudnia). Decydująca rozgrywka rozpocznie się około rocznicy złamania Enigmy – w dniu 28 grudnia 2022, o symbolicznej godzinie 19.32.

Więcej szczegółów, regulamin  na https://www.lamaczeszyfrow.pl/

Informujemy, że dnia 28 listopada 2022 r., (poniedziałek) o godzinie 10:45 w sali 42 odbędzie się zebranie Telektroskopu. Zapraszamy.

Zapraszamy na wydarzenie, które na dobre wpisało się już w krajobraz naszej szkoły i miasta.

W środę 23 listopada 2022 r.,  o godzinie 9.00 w Centrum Sztuki Mościce rozpocznie się edycja wokalna XIII Artystycznego Przeglądu Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności APLAUZ. Na scenie uczennice i uczniowie tarnowskich szkół będą rywalizować o nagrody. Każda z uczestniczących w APLAUZ-ie osób wykona dwa utwory, którymi postara się przekonać jury oraz widownię do oddania głosu. Na zwycięzców czekają nagrody.

Od pierwszej edycji APLAUZ-u impreza przyciąga utalentowanych młodych ludzi, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności i sprawdzić się przed profesjonalnym jury. Uczestników zmagań na przestrzeni lat oceniali m.in. Marek Piekarczyk (wokalista zespołu TSA i juror programu The Voice of Poland) czy Wojciech Klich (lider zespołu ZIYO).

XIII Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności APLAUZ organizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz Centrum Sztuki Mościce. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Tradycji stało się zadość i turyści ze Szkoły Szczepanika wzięli po raz kolejny udział w Złazie Szlakami Legionistów do Łowczówka. To coroczny rajd szkolny organizowany przez tarnowski oddział PTTK. Tym razem wypadł w środę 9 listopada 2022 r. Wzięło w nim udział 50-ciu uczniów pod opieką czterech nauczycieli: Pani Emilii Budzik i Panów Mieczysława Czosnyki, Grzegorza Komendackiego oraz Wojciecha Sypka.

Grupa zaczęła swoją wędrówkę w Tuchowie i zaczęła ją od chwili refleksji. Dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci Pana Bernarda Mikosa, wicedyrektora szkoły i nauczyciela przedmiotów zawodowych, odwiedziliśmy jego grób na tuchowskim cmentarzu. Była modlitwa, słowa wspomnienia, zapalony znicz z wiązanką i łezka w niejednym oku. Potem trasa wiodła przez Meszną Opacką i Buchcice. Wygodny, asfaltowy szlak w pewnym momencie zamienił się w błotnisty i stromy odcinek. Rajdowcy poczuli się jak chłopcy z I Brygady Legionów Polskich, którzy w tym rejonie walczyli w grudniu 1914 r. To dla nich uczestniczyliśmy w uroczystości patriotycznej na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku. Pogadankę historyczną wygłosił do zebranych Pan Mieczysław Czosnyka. Grupa zeszła do Rychwałdu, skąd autokarem wróciła do Tarnowa. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.