fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Super User

Super User

20 maja 2026 roku hala sportowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie od rana tętniła sportowymi emocjami. Z okazji Dnia Sportu do siatkarskiej rywalizacji stanęło aż 18 reprezentacji klasowych, a ich zmaganiom towarzyszył gorący doping z trybun, na których licznie zgromadzili się pozostali uczniowie. Po zaciętych meczach fazy grupowej do play-off awansowała najlepsza ósemka, gotowa walczyć o mistrzowski tytuł. Półfinały dostarczyły niesamowitych wrażeń – klasa 3LOB pokonała 1TF (19:12), a w drugim, niezwykle wyrównanym meczu, 1TS zwyciężyła z 3LOD (18:15), meldując się w wielkim finale.
Decydujące mecze okazały się prawdziwym siatkarskim świętem. W meczu o brąz klasa 3LOD pokonała 1TF 17:15, zapewniając sobie miejsce na podium. Jednak to wielki finał dostarczył największych emocji. Po niezwykle wyrównanej walce, w której napięcie czuć było do samego końca, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę klasy 1TS, która pokonała 3LOB 16:14! Ich triumf jest tym bardziej wyjątkowy, że choć regulamin dopuszczał składy mieszane, reprezentacja 1TS składała się z samych dziewcząt! Pokazały one niezwykły charakter i umiejętności, pokonując starsze, doświadczone drużyny, często wzmocnione męskim wsparciem na boisku.

Tegoroczny turniej był najlepszym dowodem na to, że w „Szczepaniku” nie brakuje ani sportowego ducha, ani woli walki. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

W dniu 17 kwietnia 2026 w Zespole Szkół Gospodarczych im. M. Spytka w Rzeszowie odbył się konkurs „Sztuka Przeobrażeń” pt „Moda Afryki - tradycja spotyka nowoczesność”. Była to okazja do zaprezentowania kreatywności i wrażliwości artystycznej młodych projektantów oraz ich interpretacji różnorodnej kultury Afryki. Do II etapu IX edycji konkursu zakwalifikowało się 22 uczestników z 12 szkół z całej Polski. Szkołę Szczepanika reprezentowały dwie uczennice: Kamila Grzybek z klasy 3 TPM, opiekun Pani Grażyna Łątka i Oliwia Obal z klasy 4 TPM, opiekun Pani  Urszula Franczykowska. Kamila Grzybek w konkursie finałowym zdobyła wyróżnienie. Na konkursowym wybiegu pracę Kamili prezentowała Julia Iwanek klasa 4 TS, makijaż i fryzura Patrycja Sosin klasa 4 TS. Projekt Oliwii założyła Inez Sawczak klasa 3 TS, makijaż i fryzura Oliwia Papiernik 3 TPM.
Gratulujemy uczennicom oraz opiekunom prac i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu pasji zawodowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

W sesji wiosennej nasza szkoła brała udział w konkursie Konik Szachowy EXTRA zdobywając w kategorii Hetman ponadprzeciętne wyniki – SREBRNA TARCZA. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!! Dyplomy zostaną rozdane podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Opiekunem konkursu w naszej szkole jest p. Monika Płoszaj-Masłyk.

GRATULUJEMY!!!

Planujesz studia, ale nie wiesz jak je sfinansować? Fundacja Edukacyjna Jerzego Juzonia ma stypendium dla Ciebie - program Pierwszy Rok to stypendium dla maturzystów i maturzystek, którzy rozpoczynają studia na uczelniach akademickich w całej Polsce. Nie potrzebujesz olimpiad – liczy się przyjęcie na studia! Sprawdź, czy spełniasz kryteria na stronie FEJJ.pl i nie wahaj się złożyć wniosku o stypendium. Zgarnij wsparcie finansowe na pierwszy rok studiów. Weź udział w programie - aplikuj od 2 lipca 2026 i spełnij swoje marzenia! 
Szczegóły na stronie FEJJ: https://fejj.pl/program- pierwszy-rok/   

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Projektowania Makijażu „POTĘGA KOLORU”, organizowanego przez Pracownię Przemysłu Mody. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i miał na celu rozwijanie kreatywności, odwagi twórczej oraz pokazanie, jak wielką siłę wyrazu posiada kolor w sztuce makijażu.

W tegorocznej edycji uczestnicy zaprezentowali niezwykle oryginalne i pełne wyobraźni projekty FACECHART, w których kolor stał się głównym środkiem artystycznego wyrazu. Jury oceniało prace pod względem:

  • oryginalności,
  • zgodności z tematyką konkursu,
  • estetyki wykonania,
  • wkładu pracy,
  • umiejętnego wykorzystania i łączenia kolorów.
Laureaci konkursu:
 
1 miejsce: Lena Majda (SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie) kl. VII 
2 miejsce: Aleksandra Faliszewska (SP nr 10 Tarnowie)
3 miejsce: Amelia Pocica (SP nr 10 w Tarnowie)
 
Wyróżnienia:
Zuzanna Nowak (SP w Wietrzychowicach) kl. VII
Malwina Niegłos (SP w Joninach) kl.VII
Eliza Macheta (ZSP w Maszkienicach) kl.VII

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej kreatywności, talentu oraz odwagi w eksperymentowaniu z kolorem. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom za zaangażowanie oraz wsparcie młodych artystów.

Nagrody oraz dyplomy za udział w konkursie będzie można odbierać od 18 maja 2026 r. w sekretariacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie w godzinach 9.00 do 12.00.

Nasi uczniowie (głównie z profili fotograficznych) przez większość roku szkolnego pracowali nad pracami fotograficznymi. Konkurs miał charakter cykliczny, w postaci comiesięcznych tematów, otrzymywanych początkiem każdego miesiąca. Cieszymy się, iż konkurs zyskał tak wielu chętnych, którzy skorzystali z szansy sprawdzenia swoich sił oraz wykorzystania okazji na uzyskanie oceny bardzo dobrej z wiodącego przedmiotu fotograficznego lub na zdobycie dodatkowych punktów z zachowania.

TABELA Z WYNIKAMI – tutaj.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce z liczbą 107 pkt. i oddanym kompletem prac jest Nina Kudroń z klasy  IV TF

II miejsce z liczbą 104 pkt. i oddanym kompletem prac jest Oliwia Grochola z klasy I TF

III miejsce z liczbą 93 pkt. i oddanym kompletem prac jest Justyna Dobek z klasy 1 TF

 

Dyplomy dla laureatów oraz nagroda dla zwycięzcy zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

GRATULUJEMY! - Komisja konkursu.

 

 

 

 

W dniu 8 maja 2026 r. komisja w składzie: Pan Dyrektor Sławomir Sus, Pan Artur Morys, Pan Patrycjusz Gąsiorek oraz Pan Adrian Dzierwa oceniła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców. W temacie konkursu uczestnicy konkursu wychodzili poza ramy i schematy tworząc prace bardziej ciekawe i inspirujące. Przypominamy, że tylko pierwsze miejsce gwarantuje przyznanie oceny cząstkowej – „bardzo dobrej” w danym miesiącu. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

  • Galeria prac konkursowych o temacie „Perspektywa” znajduje się na dole strony
  • Całkowita ilość punktów ze wszystkich edycji - tutaj

Nagrodzone zdjęcia:

 

I miejsce –  Gabriela Król, kl. 1 TF


 

II miejsce – Oliwia Grochola, kl. 1 TF


 

III miejsce – Patrycja Młynarczyk  kl. 1TF


 

III miejsce – Nina Kudroń, kl. 4 TF


 Galeria prac konkursowych:

 

 

Zapraszamy do udziału w XXV Pikniku Geograficznym, który odbędzie się 2 czerwca 2026 r. (wtorek). Jest to turniej geograficzno-topograficzny, w którym uczestniczą dwuosobowe reprezentacje uczniów ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami geografii. Turniej składa się z dwóch części: w pierwszej części uczniowie rozwiązują test geograficzny, a w drugiej - rywalizują w części topograficznej na terenie starówki miasta Tarnowa. Nauczyciele geografii biorą udział w zajęciach metodycznych prowadzonych przez wykładowców i podróżników.

Rozpoczęcie Pikniku o godz. 9:30 - 2 czerwca 2026 r. w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie (ul. Brodzińskiego 9). Zgłoszenia szkół do turnieju i nauczycieli do uczestnictwa w zajęciach przyjmowane będą do 29 maja 2026 r. (piątek).

Organizatorzy: Instytut Nauk Geologicznych - Wydział Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

Szczegóły w załącznikach.
Zapraszamy!

Załączniki:
1. Informacje szczegółowe
2. Karta zgłoszenia

Zapraszamy do udziału w XXV Pikniku Geograficznym, który odbędzie się 2 czerwca 2026 r. (wtorek). Jest to turniej geograficzno-topograficzny, w którym uczestniczą dwuosobowe reprezentacje uczniów ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami geografii. Turniej składa się z dwóch części: w pierwszej części uczniowie rozwiązują test geograficzny, a w drugiej - rywalizują w części topograficznej na terenie starówki miasta Tarnowa. Nauczyciele geografii biorą udział w zajęciach metodycznych prowadzonych przez wykładowców i podróżników.

Rozpoczęcie Pikniku o godz. 9:30 - 2 czerwca 2026 r. w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie (ul. Brodzińskiego 9). Zgłoszenia szkół do turnieju i nauczycieli do uczestnictwa w zajęciach przyjmowane będą do 29 maja 2026 r. (piątek).

Organizatorzy: Instytut Nauk Geologicznych - Wydział Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

Szczegóły w załącznikach.
Zapraszamy!

Załączniki:
1. Informacje szczegółowe
2. Karta zgłoszenia

Patron naukowy:

Partnerzy:
                                  

banner-szkola-1000-lecia.jpg

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.