fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

W środę, 25 września 2024 r. o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami klas programowo najwyższych (maturalnych). Na spotkaniach zostaną przedstawione procedury maturalne. Ze względu na ważność omawianych spraw przypominamy o obowiązku uczestniczenia w zebraniach szkolnych!

Harmonogram spotkań dostępny będzie na terenie szkoły.

Szkoła Szczepanika dołącza się do zbiórki na rzecz osób dotkniętych powodzią. Od 19 września do 26 września zbieramy:

- wodę oraz soki w butelkach 

- żywność długoterminową 

- środki opatrunkowe i higieniczne.

Wszystkie dary (podpisane: Imię, Nazwisko, Klasa) prosimy przynosić do sali 36 lub portierni. 

Osoby zaangażowane zostaną nagrodzone dodatnimi punktami z zachowania.

  AKTUALIZACJA    Osoby, które przyniosły podręczniki na kiermasz, mogą odebrać pieniądze oraz niesprzedane książki w Sali nr 35 w następujących terminach:
Wtorek 8.30-9.30 oraz 11.40 – 12.30
Środa 12.30-13.20
Czwartek 10.30 – 11.30
Jednocześnie informujemy, że uczniowie, którzy przez ostatni tydzień przebywali na wycieczce szkolnej, mogą zakupić podręczniki w podanych godzinach we wtorek. Zapraszamy!

  W dniach od 4 do 9 września 2024 roku odbędzie się zbiórka podręczników na kiermasz szkolny. Każdy uczeń, który chciałby sprzedać podręcznik proszony jest o podpisanie go swoim imieniem i nazwiskiem, klasą oraz wyceną. Podręczniki proszę przynosić do Sali nr 19. Kiermasz odbędzie się w dniach od 10 do 12 września (wtorek - czwartek), w godz. 7.45 – 10.35 w sali nr 35. W przypadku, kiedy uczeń nie wyceni podręcznika, zrobią to opiekunowie kiermaszu – p.Sabina Lenczewska i p. Beata Miś. ZAPRASZAMY!

Tarnowskie Centrum Kultury na wniosek Rady Osiedla Nr 1 „Starówka” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Konkurs ma charakter otwarty, nieodpłatny i skierowany jest do wszystkich sympatyków Osiedla Starówka, którzy wrażliwi są na piękno i urok Osiedla oraz osób, które chcą za pomocą aparatu utrwalić najpiękniejsze zakątki Osiedla Starówka w Tarnowie. Partnerem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

Szczegółowe informacje tutaj.

Fundacja „Auxilium” zachęca do korzystania ze zdalnych form wsparcia za pomocą Telefonu Zaufania „Arka” (nr 14 627 40 44) oraz bezpłatnej Infolinii Specjalistycznej (nr 800 800 607). W ramach oferowanej pomocy można skorzystać z mediacji, terapii uzależnień, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz poradnictwa prawnego. Infolinia Specjalistyczna jest miejscem, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy sytuacji życiowej, może znaleźć profesjonalne wsparcie i poradę w trudnych momentach. Projekt bezpłatnej infolinii realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

W dniach 4 i 5 września 2024 r., wykonywane będą zdjęcia do legitymacji szkolnych dla klas pierwszych. Zdjęcia wykonywane będą według harmonogramu:

klasa 1TFR: środa 4 września od godz. 7.55
klasa 1LOA: środa 4 września od godz. 12.35
klasa 1TMS: czwartek 5 września od godz. 7:30

Obowiązuje strój galowy!

Rusza nabór wniosków o stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa dla uzdolnionych dzieci i młodzieży za rok szkolny 2023/2024

Zapraszamy na zebrania rodziców uczniów klas pierwszych, które odbędą się w środę 4 września 2024 r. o godz. 15.30. Ze względu na wagę poruszanych spraw prosimy o obecność rodziców/opiekunów prawnych każdego z uczniów. 

Klasa nr sali / piętro
1 LOA  18 / II piętro
1 TFR  19 / II piętro
1 TMS  13 / I piętro

Serdecznie zapraszamy!

2 września 2024 roku (poniedziałek) rozpoczynamy nowy rok szkolny zgodnie z poniższym harmonogramem:

Godzina 8.00: Msza Święta w Bazylice Katedralnej
Godzina 9.00: Uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego, Technikum oraz klasy drugie LO - uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w auli Akademii Tarnowskiej (blok C), po zakończeniu przejście do szkoły na spotkania z wychowawcami wg poniższego harmonogramu
 

Godzina 9.00: Uczniowie pozostałych klas (z wyjątkiem: 2TF, 5TM i 4TRA): spotkania z wychowawcami w budynku szkoły wg poniższego harmonogramu

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego obowiązuje strój galowy!

Życzymy Wam, drodzy Uczniowie (szczególnie pierwszoklasiści!), aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną, mogą w roku szkolnym 2024/2025 skorzystać z pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym.

W roku szkolnym 2024/2025 program dotyczy uczniów:

- słabowidzących,

- niesłyszących,

- słabosłyszących,

- z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

- z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

- z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły pod numerem 14 621 83 16

Załączniki:
- wniosek
- oświadczenie o zakupie
- potwierdzenie dokonania zakupu
- oświadczenie o sposobie wypłaty

Poniżej przedstawiamy terminarz egzaminów poprawkowych:

Matura poprawkowa pisemna - 20 sierpnia 2024 godz. 9.00
Matura poprawkowa ustna - 21 sierpnia 2024 godz. 9.00

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie oraz Stredná Odborná Škola Služieb Presov uczestniczyły w kolejnej edycji projektu „Generacja V4” organizowanego przez Grupę Wyszehradzką.

Tematem naszego drugiego przedsięwzięcia była “Wspólna historia - pamięć, dziedzictwo i pogranicze”. Główne założenia projektu to: wspomaganie dialogu transgranicznego wśród młodych ludzi, umożliwienie naszym uczniom poznania dwóch miast - Koszyc i Krakowa oraz analiza porównawcza tych miejsc pod względem historii, wpływu mniejszości żydowskiej na kulturę, tradycje i podobieństwa architektoniczne.

Do współpracy zaprosiliśmy 30 uczniów naszych szkół. Projekt trwał 5 dni w miastach: Preszów, Koszyce, Kraków, Czorsztyn, Żehra. W tym czasie zrealizowaliśmy następujące zadania:

- poznaliśmy tajemnicze uliczki Preszowa, oglądaliśmy pokaz regionalnych tańców podczas Dni Preszowa, poznaliśmy historię gminy żydowskiej podczas zwiedzania lokalnej synagogi,
- zwiedziliśmy Starówkę Koszyc, odkrywaliśmy piękno grających fontann, zwiedziliśmy katedrę Św. Elżbiety, XIV- wieczną kaplicę św. Michała, średniowieczną Wieżę Urbana, pseudogotycki Pałac Jakaba oraz Hlavne namestie - reprezentacyjny plac, którego znakiem rozpoznawczym jest neorenesansowy gmach teatru,
- poszerzyliśmy wiedzę z zakresu kinematografii- odwiedziliśmy ulice i sklep w Sabinovie, gdzie nakręcono film “Obchod na korze” (jedynym słowackim zdobywcą Oscara),
- uczestniczyliśmy w warsztatach Grupy Aktywni “Kultura żydowska” na krakowskim Kazimierzu - miejscu, w którym przez wieki współistniały ze sobą dwie kultury i przeplatały się co najmniej  dwa języki,
- podzieleni na grupy, braliśmy udział w terenowej grze miejskiej, która polegała na  szukaniu reprezentacyjnych zabytków krakowskiej Starówki, 
- poznaliśmy zamki pogranicza polsko - słowackiego w Czorsztynie, Niedzicy oraz Spisski Hrad

Prezentacja - Słowacja

Prezentacja - Polska


3 czerwca 2024


 4 czerwca 2024


5 czerwca 2024


6 czerwca 2024


7 czerwca 2024



Informujemy, że odbiór ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI przez Absolwentów odbędzie się 9 lipca 2024 r. (wtorek)  w godzinach 9:00 - 14:00 w sekretariacie. 

W dniach 10 -16 czerwca 2024 roku, uczniowie klas fotograficznych, wraz ze swoimi rówieśnikami z klas reklamy i liceum, udali się na wycieczkę w rejony Chalkidiki (Grecja). Nasza podróż rozpoczęła się od wizyty w Thesalonikach (11 czerwca), gdzie wspólnie z panią przewodnik zwiedzaliśmy to miasto. Podczas spaceru po Thesalonikach, mieliśmy okazję zobaczyć wiele historycznych zabytków i urokliwych miejsc. Odwiedziliśmy między innymi Białą Wieżę, symbol miasta, oraz Rotundę – jedno z najstarszych i najbardziej imponujących budowli bizantyjskich w Grecji. Spacerując po malowniczych uliczkach, zanurzyliśmy się w atmosferę miasta, podziwiając jego architekturę i poznając jego bogatą historię.

12 oraz 14 czerwca były dniami pełnymi wrażeń. Naszym zadaniem było wykonanie sesji fotograficznej pt. "W panteonie bóstw greckich". Od samego rana przygotowania szły pełną parą. Kostiumy były bogato zdobione, a ich detale przywodziły na myśl dawne czasy mitologii greckiej. Gdy wszyscy byli gotowi, przenieśliśmy się na wybrane lokalizacje. Rejony Orange Beach oraz Karydi Beach idealnie wpasowały się w klimat sesji. Fotografowie ustawiali sprzęt i omawiali z modelami koncepcje poszczególnych ujęć. Następnie przyszedł czas na odpoczynek na plaży, gdzie podziwialiśmy malownicze krajobrazy.

13 czerwca udaliśmy się do Uranopoli, gdzie uczestnicy wycieczki brali udział w maratonie fotograficznym “Chalkidiki 2024”. Każdy z nas miał do zrealizowania po pięć tematów. Z aparatami w rękach ruszyliśmy w teren. Miasteczko przywitało nas piękną pogodą i niezwykłym krajobrazem. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić nasze umiejętności fotograficzne i uwiecznić piękno greckiej przyrody oraz architektury.

15 czerwca był dniem naszego powrotu do Polski. Zanim jednak ruszyliśmy w kierunku domu, nastąpiło rozstrzygnięcie maratonu fotograficznego. Cały wyjazd otaczała aura radości, a wspomnienia z Grecji na długo pozostaną w naszych sercach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Drodzy ósmoklasiści. Informujemy, że dyżury komisji rekrutacyjnej do dnia 4 lipca odbywają się codziennie w godzinach 8.00 - 15.00 w sali nr 5 na parterze budynku. Zapraszamy.

21 czerwca 2024 r., przypada zakończenie roku szkolnego 2023/2024. O godz. 8.00 odprawiona zostanie Msza Św. w Bazylice Katedralnej. O godz. 9.45 odbędzie się uroczysta Gala zakończenia roku szkolnego w Auli Szkoły Szczepanika (dotyczy uczniów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem). Spotkania z wychowawcami odbędą się w dwóch turach:
o godz.9.00 dla klas 1A, 1B, 1C,1D, 1TPM, 1TS, 1TR, 1TF, 2A, 2B, 2C, 2TS, 3TRA
o godz. 10.30 dla klas 2TR, 2TF, 2TPM, 3A, 3B, 3TPM, 3TRB, 3TF, 4TPM, 4TM, 4TR, 4TF
szczegółowy wykaz sal znajduje się na tablicy przy wejściu.

Obowiązuje strój galowy! 

Wielkimi krokami zbliżają się Zdearzenia 2024, czyli Święto Miasta Tarnowa. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 28 czerwca a zakończy w niedzielę, 30 czerwca. Tradycyjnie podczas Zdearzeń wręczone zostaną Nagrody Miasta Tarnowa.
W tym roku dla mieszkańców przygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji m.in. występy zespołu Dzień Dobry oraz Oliwii Miś - finalistki programu ,,Mam Talent" koncert muzyki fimowej, pikniki , wenisaże, silent disco, imprezę z DJ Wiką, jogę na trawie. A to tylko część atrakcji, po szczegółowy program zapraszamy tutaj. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Tarnowa @Jakub Kwaśny - Prezydent Tarnowa Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Mękal, Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury.

Przedstawiamy wyniki konkursu „Niemieckie wynalazki - Deutsche Erfindungen organizowanego w ramach Dni Niemieckich w naszej szkole. Prace konkursowe zachwyciły kunsztem, pomysłem i dawką humoru. To kolejny rok, kiedy poprzeczka ustawiona jest coraz wyżej. Nagrody wręczył pan dyrektor Sławomir Sus oraz członkowie jury pan Patrycjusz Gąsiorek i pan Grzegorz Komendacki. Dziękujemy miastu Bad Berka oraz wydawnictwu Klett za wsparcie konkursu.

Zwycięzcami są:
1 miejsce: Daria Kawa kl. 4 TF
2 miejsce: Natalia Drygaś kl. 4 TF
3 miejsce: Martyna Ciepiela kl. 4 TF
Wyróżnienie w konkursie zdobywa Aleksy Jarmuła kl. 1TF

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy.
Prace zwycięzców można zobaczyć w galerii zdjęć.

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez miasto Tarnów, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

W ramach działań edukacyjnych Stowarzyszenie przekazuje NIEODPŁATNIE:

Świat mody rządzi się swoimi prawami – to miejsce, gdzie styliści, projektanci, a dzięki nim również fotografowie, wizażyści i fryzjerzy mogą podnieść swoją kreatywność i umiejętności i zaprezentować je w taki sposób, że urosną do rangi sztuki. Młodzież szkoły Szczepanika o profilu technik przemysłu mody oraz technik stylista zmierzyła się z konkursem „Makijaż awangardowy” – Szczepanik kreatywnie. Tym samym zaprezentowali swoją kreatywną sztukę makijażu.

Laureaci konkursu „Makijaż awangardowy” to:
I MIEJSCE: Aleksandra Tryt kl. III TPM

II MIEJSCE: Lena Janik kl. I TS

III MIEJSCE: Zuzanna Gieracka kl. I TS

WYRÓŻNIENIA: Kamila Grzybek kl. I TPM
Gratulujemy!

W jury zasiadały:
- p. Iwona Gniewek – kierownik pracowni;
- p. Oliwia Szczerba – kosmetolog i wizażysta;
- p. Barbara Marek – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Przemysłu Mody;
- p. Anna Mleczko - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Przemysłu Mody;
Jury przy ocenie makijażu kierowało się precyzyjnością i czystością koloru, kreatywnością, dopasowaniem do typu urody.

12 czerwca 2024r., młodzież klas pierwszych uczestniczyła w spotkaniach profilaktycznych, które poprowadził  Starszy Inspektor Straży Miejskiej w Tarnowie Pan Paweł Dziura. Nasz gość wyjaśniał młodzieży podstawowe zagadnienia prawne i przybliżał konsekwencje zachowań ryzykownych oraz
czynów świadczących o demoralizacji. Oprócz tematów dotyczących skutków prawnych i zdrowotnych lekkomyślnego używania swojej młodości czyli zagrożeń wynikających ze stosowania alkoholu, wyrobów tytoniowych, narkotyków oraz cyberprzemocy Pan Inspektor odpowiadał na indywidualne pytania młodzieży pojawiające się w związku z ich okresem dorastania.

W dniu 3 czerwca 2024 r., w Katowicach odbyła się uroczysta gala finałowa I edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorcze nastolatki”. Uczennice naszej szkoły, Magdalena i Natalia Drygaś oraz Natalia Setlik, znalazły się w gronie laureatów, zajmując 7. miejsce spośród 40 drużyn. Wydarzenie zgromadziło młodych filmowców z całej Polski, którzy mieli okazję zaprezentować swoje filmy i rywalizować o prestiżowe nagrody. Program wycieczki obfitował w ciekawe atrakcje. 4 czerwca uczestnicy konkursu zwiedzili Kopalnię Węgla Guido w Zabrzu, gdzie mieli możliwość poznania historii górnictwa na Śląsku oraz zobaczenia, jak wyglądała praca górników na przestrzeni lat. Wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca dla młodych twórców, którzy mogli docenić różnorodne i bogate dziedzictwo regionu. Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez wykładowców Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Młodzi filmowcy zdobyli cenne wskazówki i uczyli się od doświadczonych profesjonalistów. Gala konkursowa oraz towarzyszące jej wydarzenia były nie tylko okazją do wręczenia nagród, ale także doskonałą możliwością rozwoju, zdobycia nowych umiejętności i nawiązania kontaktów. Młodzi twórcy wrócili do swoich domów pełni nowych pomysłów i inspiracji, gotowi na kolejne wyzwania i projekty filmowe. Opiekunem konkursu była pani Agnieszka Tracz.

 

Miło nam przedstawić wyniki Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego - Fotografie 2024 PL, SK, CZ:

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.