fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

27 Marca 2024 r., reprezentowaliśmy szkołę Szczepanika podczas półfinałowego starcia w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej przeciwko ZST! Zwyciężyliśmy ten pojedynek jednogłośną decyzją sędziów zdobywając aż 330 punktów, dzięki czemu dostaliśmy się do WIELKIEGO FINAŁU XII SEZONU TLD!!!
W skład naszej drużyny wchodzili: Klaudia Wieczorek, Filip Rymanowski, Maksymilian Mazgaj, Emilia Ptaśnik, Natalia Gancarczyk, Aleksandra Magiera, Emilia Strzok, Eryk Gadowski oraz Vanessa Moskal. Jak zawsze nasz zespół przygotowywał Pan Rafał Halski.

Po raz kolejny należy wyróżnić Klaudię Wieczorek, która ponownie otrzymała tytuł mówczyni debaty, osiągając wynik 37,5 punktu!

Finałowy pojedynek rozegramy zostanie na deskach teatru im. L. Solskiego przeciwko III LO! Nie możemy się już doczekać i mamy zamiar wrócić z niego jako zwycięzcy!

Dnia 10 kwietnia 2024 r. (środa) odbędą się zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas Liceum oraz Technikum Szkoły Szczepanika. Zebrania odbędą w dwóch turach: pierwsza o godzinie 15.30, druga o godzinie 17.00. Szczegółowy przydział w tabeli poniżej. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w zebraniach.

W ramach Dni Niemieckich, organizowanych corocznie w naszej szkole, ogłaszamy konkurs na prezentację fotograficzną, przedstawiającą wynalazki niemieckie i ich twórców. Prezentacja ma zawierać 5 artystycznych zdjęć, na których znajdzie się konkretny wynalazek, jego nazwa w jęz. niemieckim oraz imię i nazwisko twórcy i data wynalezienia. Wynalazki powinny dotyczyć techniki, czyli przedmiotów powszechnego użytku. Liczy się kreatywność, pomysłowość lub poczucie humoru. Prace należy przesyłać do dn. 30 kwietnia 2024 r., na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując słowo „Konkurs”.

Inspiracji szukajcie pod linkami:
https://www.zso.tarnow.pl/niemieckie-wynalazki

Zachęcamy do udziału!!! Nagrody już czekają 

Z okazji jubileuszu 100-lecia Szkoły Szczepanika, który nastąpi w 2025 roku zapraszamy do udziału w konkursie literacko - graficznym. Szczegółowe informacje na plakacie. Termin składania prac: 3 czerwca 2024 r. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w zbiórce karmy, smyczy, misek itp. dla psów oraz kotów z tarnowskiego schroniska w zamian za punkty z zachowania. Prosimy o przynoszenie produktów do szkolnego klubu „Zakątek” wraz z przyczepioną karteczką (imię, nazwisko i klasa). Punktacja:
35 pkt - karma od 10 kg wzwyż, 
25 pkt - karma od 5 kg do 10 kg, 
15 pkt - Karma od 1 kg do 2kg
10 pkt - Akcesoria (szarpaki, maty węchowe, smycze, miski, wędki dla kotów, legowiska)
5 pkt - Akcesoria (piłeczki, myszki, kości, pluszaki, gryzaki)

To właśnie z nami zaprezentujesz swoje wyjątkowe zdolności i umiejętności, a być może odkryjesz ukryty talent?

Uwaga Szkoły Podstawowe - Ogłaszamy III Międzyszkolny Konkurs Projektowania Ubioru dla klas 7 i 8 Szkół Podstawowych. Temat tegorocznej edycji konkursu to "Powiew kwiatów", zaprojektuj zatem ubranie inspirowane pięknem kwiatów i wyślij nam swoją pracę do 30 kwietnia 2024 r. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj. ZAPRASZAMY!

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach szkolnych w dniach 18 - 23 marca 2024 r. Start codziennie o godzinie 8:45. Plan rekolekcji: poniedziałek - Uczieczka do "Nibylandii", wtorek - "Pole" position, środa - Weselny sandał. Szczegóły na plakacie.

W roku szkolnym 2023/24 Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej objęła patronatem klasy 3 LOB i 2 LOC naszego liceum, a uczniowie i uczennice tych klas biorą udział w zajęciach laboratoryjnych w pracowniach chemicznych Akademii Tarnowskiej. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia często występujące na egzaminach maturalnych - w minionym semestrze była to analiza jakościowa kationów oraz właściwości związków amfoterycznych. Semestr letni rozpoczęliśmy od syntezy nieorganicznej i analizy płomieniowej, a przed nami jeszcze miareczkowanie alkacymetryczne. Opieką naukową zajmuje się dr Krzysztof Kleszcz z Akademii Tarnowskiej.

 

8 marca 2024 r., nasza szkoła wystąpiła w ćwierćfinałowym pojedynku Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, w którym rywalizowaliśmy z ZSME. Debata zakończyła się zwycięstwem szkoły Szczepanika. Zwyciężyliśmy jednogłośną decyzją sędziów uzyskując 432pkt, dzięki czemu dostaliśmy się do półfinału XII sezonu TLD! W skład naszej drużyny wchodzili: Klaudia Wieczorek, Filip Rymanowski, Emilia Strzok, Aleksandra Magiera, Eryk Gadowski, Emilia Ptaśnik, Maksymilian Mazgaj, Natalia Gancarczyk oraz Vanessa Moskal. Szczególnie musimy wyróżnić liderkę naszego zespołu, czyli Klaudię Wieczorek, która otrzymała tytuł mówczyni debaty, uzyskując niesamowity wynik 45,5pkt! Na horyzoncie mamy już następny pojedynek, który również mamy zamiar wygrać!

Dnia 6 marca 2024 r., dwie drużyny ze Szkoły Szczepanika w składzie: Chaim Karolina, Stańczyk Julia, Moskal Vanessa z klasy 1 LOD, oraz Trzpis Mikołaj, Hołda Aleksandra, Wolski Wiktor z klasy 3 LOA wzięły udział w Turnieju Gier Chrześcijańskich. Drużyna z klasy 3 LOA zajęła III miejsce. Gratulujemy!

28lutego 2024 r., ruszyliśmy na można już powiedzieć, coroczną zimową wyprawę w Tatry. Pierwszego dnia podzieliliśmy się na 2 grupy - łyżwiarzy i narciarzy. Każdy z nas realizował się sportowo według własnych umiejętności. Wieczorem czekała już na nas zaprzyjaźniona Pani Ania z gorącym obiadem i domowym ciastem. Później zasiedliśmy do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitarowym Pana Łukasza Zacha. Integracja międzyklasowa pełna była zabawy i śmiechu. Następnego dnia po śniadaniu, pod opieką przewodniczki TPN - przesympatycznej Pani Beaty (nomen omen) Giewont, wyruszyliśmy na górską wędrówkę do schroniska "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej. Wytrwalsza ekipa poszła dalej na Przełęcz między Kopami, skąd podziwiała majestatyczny Giewont. Dzięki wspaniałej pogodzie i klarowności powietrza widoki były niezapomniane! Wieczorem mieliśmy okazję do relaksu i wygrzania zmęczonych mięśni w termach Gorący Potok w Szaflarach. Trzeci, niestety ostatni, dzień wycieczki spędziliśmy w Zakopanem. Najpierw seans w kinie 7D, następnie obiad na Krupówkach i powrót do Tarnowa. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zapraszamy do udziału w Pierwszej edycji turnieju - Szalony XX wiek. Historia komputerów i oprogramowania. Pierwsze algorytmy AI - obejmuje komputery osobiste z lat 80 i 90 oraz początki AI sięgające lat 50-tych XX wieku. Sam turniej będzie składać się z trzech etapów, w czasie których uczestnicy będą zdobywać punkty, a najlepsi zostaną finalistami i laureatami. Wszyscy uczestnicy zarejestrowani w 1. edycji turnieju mogą korzystać z materiałów edukacyjnych tworzonych przez naszych ekspertów. Zapisy na turniej zaczynają się 6 lutego i trwają do 18 maja 2024 r.

Po informacje szczegółowe zapraszamy na stronę 1. edycji turnieju https://pccon.org/ oraz stronę platformy https://prizecharger.com

 

Drogi Ósmoklasisto! Już wkrótce wydarzenie, które pozwoli Ci na poznanie oferty edukacyjnej Szkoły Szczepanika na rok szkolny 2024/2025
Czekamy na Ciebie w Galeria Tarnovia w dniach:
- 15 marca, godz. 10-18
- 16 marca, godz. 10-18
Do zobaczenia!

4 marca 2024 r., uczniowie klas fotograficznych wzięli udział w warsztatach fotograficznych z Kevinem Ostajewskim – autorem najsłynniejszego zdjęcia 2022 roku, fotografem gwiazd show-biznesu - Madonny, Billie Eilish, Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Britney Spears i przede wszystkim Paris Hilton, z którą współpracuje i przyjaźni się od ponad czterech lat. Plan warsztatów obejmował część teoretyczną, praktyczne ćwiczenia; pracę z modelką przy sesji, stosowanie odpowiednich technik fotograficznych w praktyce jak i również postprodukcję – edycję i retusz zdjęć wykonanych podczas sesji. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat poświadczający udział w warsztatach. 

Miło nam poinformować, że Alicja Wójcik z klasy 1 LOA uczestniczyła w dniach 2-3 marca 2024 r., w I Rundzie Parapływackiego Grand Prix Polski w Bydgoszczy i wywalczyła brązowy medal na 50-metrowej pływalni na dystansie 100 m stylem dowolnym, oraz srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym. Warto dodać, że Alicja poprawiła wszystkie swoje życiowe rekordy. Gratulujemy!

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „FOTOGRAFIA MIESIĄCA”. Tym razem tematem to: „Magia kształtu”.

Jednocześnie informujemy, że aby zakwalifikować swoją pracę i uzyskać punkty należy przygotować ją w formie elektronicznej do wysyłki logując się na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wysłać anonimowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz zdać w formie papierowej do sekretariatu do dnia 06.04.2024r.

Życzymy kreatywnego spojrzenia!

W dniu 1 marca 2024 r. komisja w składzie: Pan Dyrektor Sławomir Sus, Pan Wicedyrektor Artur Morys, Pan Patrycjusz Gąsiorek oraz Pan Adrian Dzierwa oceniła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców. W temacie konkursu uczestnicy konkursu wychodzili poza ramy i schematy tworząc prace bardziej ciekawe i inspirujące. Przypominamy, że tylko pierwsze miejsce gwarantuje przyznanie oceny cząstkowej – „bardzo dobrej” w danym miesiącu. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

  • Galeria prac konkursowych o temacie „Podobieństwa”- tutaj
  • Całkowita ilość punktów ze wszystkich edycji - tutaj

Nagrodzone zdjęcia:

 

I miejsce –  Dominika Pikusa, kl. IV TF ­­­


 

II miejsce – Daria Kawa  kl. IV TF


 

III miejsce –  Martyna Ciepiela, kl. IV TF


 

SKTG Amonit zaprasza na rajd:  LV Złaz "Powitanie wiosny" w Ciężkowicach, dnia 21.03.2024 r. (czwartek). Trasa: Rzepiennik  Strzyżewski - Dąbry- Ciężkowice. Zapisy do dnia 13.03.2024 r. - p. Piotr Kukułka, sala nr 20. Szczegóły w załączniku.

1 lutego 2024 r. reprezentacja naszej szkoły pod wodzą Piotra Kukułki, Urszuli Potępy, Mieczysława Czosnyki i Tadeusza Zabiegi uczestniczyła w patriotycznym złazie organizowanym przez Tarnowski Oddział PTTK przy współpracy z ZSOiT. Złaz ten był poświęcony 161. rocznicy wybuchu powstania styczniowego (1863-1864). Podczas trasy uczestnicy zapoznali się z historią największego polskiego zrywu niepodległościowego w XIX wieku, poznali też jego związki z Tarnowem i Ziemią Tarnowską.

Uczniowie Szkoły Szczepanika wędrowali ze Skrzyszowa, poprzez Górę św. Marcina na Cmentarz Stary w Tarnowie. Z zadumą zatrzymali się w skrzyszowskim Lesie Kruk, gdzie hitlerowcy zamordowali bestialsko wywiezionych z tarnowskiego więzienia więźniów politycznych. Z kolei o godz. 12.30 na Cmentarzu Starym, przy Pomniku – Mogile Powstańców 1863 roku nastąpiło uroczyste zakończenie Złazu. Ks. Krzysztof Kamieński, dyrektor Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie odmówił modlitwę za powstańców i Ojczyznę, uroczyście zapalono znicze. Słowo na temat powstania i udziału mieszkańców Ziemi Tarnowskiej w niepodległościowym zrywie wygłosił M. Czosnyka.
Prezes PTTK Barbara Jarocka wręczyła pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Dom Kultury w Tuchowie zaprasza do udziału w  69. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Eliminacje miejskie i powiatowe odbędą się w Domu Kultury w Tuchowie  20 marca 2024 r., od godz. 9.00. Czytelnie wypełnione karty uczestnictwa należy przesłać pod adresem organizatora eliminacji: Dom  Kultury w Tuchowie, 33-170  Tuchów, ul. Chopina 10 (z dopiskiem na kopercie 69. OKR) lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 14 marca 2024 r. Więcej informacji tutaj.

 

Z przyjemnością pragniemy zaprosić uczniów na XXXVIII Przegląd Talentów Muzycznych, który odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. Przegląd Talentów Muzycznych to wydarzenie organizowane z myślą o młodych, utalentowanych muzycznie osobach, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością,  zdobyć cenne doświadczenie i poznać innych pasjonatów muzyki. Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie przyjmujemy do 22 marca 2024 r. drogą elektroniczną https://forms.gle/ b6uXCcWWFxTV3GsB9 listownie lub osobiście. Szczegóły podane są w Regulaminie.

24 stycznia 2024 r.,  Szkoła Szczepanika rywalizowała z Vll LO w Tarnowie w ramach Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Debata zakończyła się naszym zwycięstwem i awansem do ćwierćfinału! Otrzymaliśmy 193,5 pkt dzięki czemu dostaliśmy się do ćwierćfinału XII sezonu TLD! W skład naszego zespołu wchodzili: Natalia Gancarczyk, Filip Rymanowski, Olga Rojek, Gabriela Majka, Emilia Strzok, Aleksandra Magiera, Klaudia Wieczorek, Maksymilian Mazgaj, Emilia Ptaśnik, Vanessa Moskal oraz Eryk Gadowski. Spośród naszej drużyny musimy wyszczególnić Emilię Strzok oraz Natalię Gancarczyk, które otrzymały tytuł Najlepszych Mówczyń Debaty! Mamy nadzieję, że kolejna debata zakończy się kolejnym naszym zwycięstwem!

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 293 gości oraz 0 użytkowników.