fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4


Sukces na Bank
to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach. Uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą z bardzo wielu różnych dziedzin ekonomii, a także podejmować dobre decyzje strategiczne, które umożliwią im zdobywanie jak największej ilości punktów. Na podstawie dwóch etapów rozgrywek w szkołach (test online)wyłonionych zostanie 16 najlepszych drużyn, które zaprezentują się w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3. W finale zmierzą się ze sobą 4 najsilniejsze reprezentacje, które zawalczą o główną nagrodę – 20 tys. zł.

Nagrody dla najlepszych Drużyn
W Turnieju przewidziane zostały nagrody finansowe dla szkół reprezentowanych przez Drużyny występujące w Etapie Telewizyjnym, zgodnie z następującym podziałem:
• I miejsce w Turnieju – 20 000 zł
• II miejsce w Turnieju – 5000 zł,
• III miejsce w Turnieju - 4000 zł,
• IV miejsce w Turnieju – 3000 zł,
• dla każdej z 4 drużyn odpadających na etapie ½ finału – 2000 zł;
• dla każdej z 8 drużyn odpadających w ¼ finału – 1000 zł.

Załączniki:
https://sukcesnabank.pl/

  


ZŁOTA SZKOŁA NBP – II edycja „Bezpieczni w finansach osobistych” 

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych, którego ideą jest rozwijanie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia. Celem programu jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów oraz stworzenie sieci szkół zaangażowanych w poszerzanie edukacji ekonomicznej.


W szkole, która ubiega się o tytuł Złotej Szkoły NBP, zawiązuje się drużyna. Nazywamy ją Drużyną Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Drużyna musi składać się z minimum 2 nauczycieli i minimum 5 a maksimum 10 uczniów. Na czele drużyny stoi nauczyciel koordynator. Drużyna zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu poświęcone bezpiecznym finansom tj.: lekcji z ekonomią, debaty szkolnej i warsztatu uczniowskiego. Na koniec nauczyciele należący do drużyny wysyłają relacje z wykonania zadań za pośrednictwem internetowej platformy Złotych Szkół NBP.


Nagrody dla najlepszych Złotych Szkół NBP


Nagrodę Specjalną otrzyma Złota Szkoła NBP, która wyróżni się oryginalnością
pomysłów na realizację zadań i zaangażowaniem w popularyzację wiedzy
ekonomicznej związanej z tematem przewodnim danej edycji programu.
Nagrodę Prezesa NBP otrzyma najlepsza Złota Szkoła NBP za innowacyjną i
najbardziej inspirującą realizację zadań programu danej edycji.

Wysokość nagród w II edycji programu

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 340 gości oraz 0 użytkowników.