fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Super User

Super User

Dnia 17 września 2021 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości z okazji "Dnia Sybiraka." Ze względu na niesprzyjającą aurę tegoroczne obchody były skromniejsze. Młodzież wysłuchała przemówienia Prezydenta Tarnowa - p. Romana Ciepieli i Prezesa Zarządu Sybiraków w Tarnowie - p. Jana Kity, który przybliżył historię sowieckiej agresji na Polskę z dnia 17 września 1939 r. W swoim wystąpieniu p. Jan Kita złożył podziękowania nielicznym już sybirakom, mieszkańcom ziemi tarnowskiej, za ich męstwo i hart ducha, który pozwolił im przetrwać nieludzką katorgę Syberii, wrócić do ojczystego kraju i dawać żywe świadectwo tych trudnych czasów. ZSOiT reprezentowali uczniowie z klasy 2a i 3a. Poczet sztandarowy został wystawiony w składzie: Dominika Czernia, Milena Florek, Monika Gągała, Karolina Kapustka, Mateusz Święch, Tomasz Tokarski, Paweł Żyrkowski. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p.Marta Kuta, p.Sabina Lenczewska, p. Dariusz Cuprian. Poczet sztandarowy przygotowała do wystawienia p. Beata Miś. Galeria zdjęć dostępna tutaj.

We wtorek, 21 września 2021 r. o godzinie 16:00 odbędą się zebrania z rodzicami klas programowo najwyższych. Na spotkaniach zostaną przedstawione procedury maturalne. Ze względu na ważność omawianych spraw przypominamy o obowiązku uczestniczenia w zebraniach szkolnych!

Harmonogram spotkań dostępny jest tutaj.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nowej akcji szkolnej "Listy dla Blanki"! Blanka to dziewczynka, chorująca na śmiertelną chorobę, rozległego glejaka pnia mózgu. Już nie długo, 20 września obchodzi swoje 4 urodziny a jej jedynym życzeniem jest dostać listy. Akcja polega na tym, by zrobić/ kupić kartkę urodzinową i napisać coś od siebie dla naszej małej jubilatki. Dlatego prosimy uczniów naszej szkoły o napisanie listów na kartkach urodzinowych (mile widziane z motywem dinozaurów) i przyniesienie ich do radiowęzła do 17 września (tj piątek) do godziny 12:00. Każdy podarunek mile widziany!! Stać nas na ten drobny a jakże wielki gest! Dla Blanki! Zrób coś dobrego!
Więcej informacji nt. tego wydarzenia można zdobyć u Pani Pedagog Magdaleny Zabiegi

Więcej informacji o Blance tutaj...

Informujemy: odbieranie świadectw dojrzałości i informacji o wynikach egzaminu maturalnego po sesji poprawkowej odbywa się w sekretariacie szkoły od dnia 10 września 2021 r.

Informujemy, że wrześniu br. infolinia spisowa 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfa operatora) będzie pracować także w soboty. 

Wszystkim osobom, które się jeszcze nie spisały przypominamy, że pod numerem infolinii spisowej również można dokonać spisu!

wybierz 1 – spis przez telefon,
wybierz 2 – informacje na temat spisu oraz weryfikacja tożsamości rachmistrza.
O zmianach godzin działania infolinii w kolejnych tygodniach będziemy na bieżąco informować na stronie spis.gov.pl oraz w mediach społecznościowych.

Przypominamy:

spis powszechny jest obowiązkowy,
od pierwszego zalogowania do formularza spisowego https://spis.gov.pl respondent ma 14 dni na dokończenie samospisu, ale termin ten ulega skróceniu, jeżeli respondent rozpocznie samospis np. 23 września br., wtedy ma czas tylko do 30 września br. i nie ma już możliwości wykorzystania 14 dni,
do osób, które:nie spiszą się przez Internet
nie spiszą się w Urzędzie Gminy na specjalnym stanowisku komputerowym
nie spiszą się w mobilnym punkcie spisowym, o którym informują lokalne media
nie spiszą się na infolinii
zadzwoni (z numerów 22 279 99 99 lub 22 828 88 88) lub przyjdzie rachmistrz, nie można odmówić przekazania danych spisowych rachmistrzowi.
odmowa udziału w spisie może skutkować karą grzywny do 5 tys. zł.
Samospis przez Internet trwa ok. 15 minut, dlatego też zachęcamy, aby po rozpoczęciu samospisu nie przekładać go na inne dni.

W Tarnowie do tej pory zostało spisanych 55.13% mieszkań i 57.21% osób.

Dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe oraz suplementy do dyplomów wydawane będą 8 września 2021 r. w godz. 8.00 - 14.00 pok. 9 (I piętro).

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.