• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Super User

Super User

Drodzy Państwo, uczniowie
Od 28 listopada 2020 roku wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej. Od najbliższego poniedziałku wszystkie osoby przemieszczające się po budynku szkoły oraz przebywające na zajęciach w salach lekcyjnych lub innych pomieszczeniach szkolnych mają obowiązek stosowania maseczek zakrywających usta i nos. W miarę możliwości proszę pamiętać o stosowaniu się do zasad dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk.

Dyrektor Szkoły Szczepanika

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi MEiN oraz zarządzeniem dyrektora szkoły, od dnia 30.11.2020 r. wprowadzone zostają stacjonarne zajęcia praktyczne klas technikum według poniższego harmonogramu:

Harmonogram zajęć praktycznych.

W  środę i czwartek 2 i 3 grudnia 2020 r. odbędą się konsultacje on-line z rodzicami uczniów wszystkich klas Liceum oraz Technikum Szkoły Szczepanika. Konsultacje odbędą się w godzinach 16:00 - 17:30. ZAPRASZAMY!

W dniach 23-27 listopada po raz kolejny będzie miała miejsce Kampania „Biała Wstążka”, organizowana przez MOPS w Tarnowie, której celem jest zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy w rodzinie i przeciwdziałanie mu. W trakcie trwania kampanii, codziennie na stronie internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej( www.ppptarnowpl) w zakładce Artykuły/Biała Wstążka oraz na FB będą prezentowane artykuły skupione wokół zagadnień dziecka krzywdzonego, mitów dotyczących przemocy, rozwiązywania konfliktów itp. Zapraszamy do zapoznawania się z artykułami. Nasza szkoła rokrocznie włącza się w Kampanię, tym razem przygotowując audycję dla młodzieży, wyemitowaną przez P. A. Kutę jeszcze podczas nauki stacjonarnej uczniów.

Grupa dziewcząt z klasy psychologicznej postanowiła zmierzyć się z kilkoma pytaniami i zaglądnąć w głąb siebie… Co dają nam konkretne emocje a co zabierają? Nawet jeśli pozwalają nam tworzyć relacje, to czy wszystkie są nam potrzebne? Przecież niektóre z nich wyprowadzają nas z równowagi a
nawet wręcz mogą nas paraliżować.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Przewodniczących Klas na Zebranie Samorządu Uczniowskiego online. Spotkanie odbędzie się dnia 25 listopada 2020 r. (środa) o godzinie 10:25.
Do zobaczenia!
 

Zdjęcia wykonanych makijaży były rozpatrywane pod kątem estetyki wykonanego makijażu oraz dopasowania go do maseczki. Każdej z dziewczyn GRATULUJEMY!

1 miejsce: Zięba Julia klasa 2TMp za niesamowicie plastyczną, całościową kompozycję

2 miejsce: Martyna Iskra klasa 2TMg za spójny całościowy wizerunek, idealnie dopasowany do urody

3 miejsce: Oliwia Strojna klasa 1TPM za dokładne zrozumienie tematu i pozytywnie nastrajającą całość

Wyróżnienia:

Gabriela Gielarowska klasa 3TPM za świetny warsztat

Weronika Przybyłek klasa 3TPM za piękny całokształt

Marcelina Doroż klasa 3TPM za pokazanie innej perspektywy

GRATULUJEMY!

Małopolska Noc Naukowców ze Szkołą Szczepanika:

Noc Naukowców 2020 – była wyjątkowa! Nie tylko ze względu na zaplanowane atrakcje i wydarzenia, ale również ze względu na zmieniony termin i formułę! Ze względów bezpieczeństwa tegoroczne działania zostały przeniesione do sieci, na kanał Noc Naukowców ZSOiT! Tematyka tegorocznej Nocy Naukowców była następująca (kliknij w interesujący Cię temat):

 Pracownia geografii - "Jutro powstaje dziś. Procesy endogeniczne Ziemi - pokazy. Kampania antysmogowa"
 Pracownia fizyki - "Jak segregować śmieci, by świat w przyszłości był zdrowy"
 Pracownia dietetyki - "Domowy ryneczek na parapecie - propagowanie zdrowego stylu życia"
 Pracownia sztuki - "Sztuka recyklingu"
Pracownia chemiczna - "Zrób sam domowe środki czystości - okaz ciekawych eksperymentów chemicznych"
 Pracownia fotograficzna - "Fotografia brzydoty - nielegalne wysypiska- różne techniki otrzymywania obrazów"
 Pracownia reklamy - "Projekt ekologicznych opakowań- pokazy wykonywania materiałów używanych w reklamie   wizualnej, zajęcia warsztatowe w wyklejaniu reklamy"
 Pracownia matematyczna - "Projekty ekologicznych zabawek - gry logiczne i matematyczne, warsztaty kształtowania   wyobraźni matematycznej"
 Pracownia biologii - "Sama robię kosmetyki"
 Pracownia języka polskiego - "W Telektroskopie Szczepanika - wystawa dorobku technicznego Wielkiego Wynalazcy   -   Jana Szczepanika"

 


Sztuka recyklingu MNN ze Szkołą Szczepanika 2020:

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.