• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Ukraina - wycieczka klas 2b i 2c

   2 października o godzinie 6:00 klasy II b i II c wyjechały na wycieczkę do Lwowa. Pogoda sprzyjała wędrówkom, było ciepło i słonecznie. Pierwszą atrakcją była panorama miasta widoczna ze szczytu Kopca Unii Lubelskiej. Znalazł się tam czas na zdjęcia i zakup pamiątek. Następnie wszyscy spacerowali po Starym Mieście i podziwiali zabytkowe świątynie. Duże wrażenie wywarły wspaniałe sklepienia i misterne zdobienia. Podczas zwiedzania Rynku zdumiewały historie pięknych, urokliwych kamieniczek. Ostatnim punktem tego dnia był spacer po Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich, podczas którego pan przewodnik – Janek - opowiadał o wybitnych Polakach spoczywających na tym Cmentarzu (Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Stefana Banacha, Seweryna Goszczyńskiego, Artura Grottgera) oraz o historii wojny polsko-ukraińskiej o miasto Lwów.
   Drugiego dnia uczniowie zwiedzili oddaloną o 30 km od Lwowa Żółkiew. Zobaczyli kolegiatę św. Wawrzyńca, w której mieści się krypta Jakuba Sobieskiego oraz klasztor oo. Bazylianów, ruiny synagogi, wiekowe zabudowania i mury miejskie. Po powrocie do Lwowa spacerowali po Wałach Hetmańskich, przy których podziwiali pomnik Adama Mickiewicza. Wieczorem wszyscy udali się do Lwowskiej Opery Narodowej na spektakl pt. „Zaporożec za Dunajem”. Zarówno budynek Opery jako arcydzieło architektoniczne, jak i przedstawienie, zrobiły na uczniach wielkie wrażenie.
   Trzeciego dnia każdy z uczniów zdążył już pokochać Lwów. Wszyscy udali się do ciekawej i odmiennej kulturowo dzielnicy ormiańskiej. Tam poznali historię Ignacego Łukasiewicza i Jana Zeha. Zobaczyli też katedrę ormiańską oraz dwa dawne arsenały: królewski i miejski. Tego dnia niestety przyszedł też czas na pożegnanie urokliwego Lwowa. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Do domów wrócili bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.