• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Lustra - czyli jak odnaleźć siebie...

30 października 2019 r. Aula Szkoły Szczepanika zamieniła się w TEATR. Uczniowie trzynastu klas mieli możliwość obejrzenia spektaklu o powyższym tytule, będącego częścią prowadzonej przez szkołę Kampanii profilaktycznej "Znak zakazu dla dopalaczy i narkotyków". Trójka aktorów - uczniów naszej szkoły - Martyna Nowak, Julia Wielgosz i Dawid Habas, przedstawili poniekąd tematykę sensu życia - kwestię wyborów i ich skutków, walkę dobra ze złem, upadku ale i powstania... spojrzenie na siebie "oczami sytuacji", odbicie w lustrze swoich cech oraz zakrzywione zwierciadło, którym stać się może każda używka, jak również - obronę najcenniejszych wartości - "pudełka szczęścia" którego zawartość dla każdego z nas może być inna, ale łączy ją to, że jest najcenniejsza... Spektakl miał cel profilaktyczny. Miał uwrażliwić każdego z widzów na problem narkomanii i innych używek. Wnosił też nadzieję, że przy pomocy innych ludzi oraz właściwej, nie zakrzywionej oceny nas samych - jest zawsze szansa, choć to niebywale trudne - na podniesienie się z upadku. "Raz umoczony pozostajesz w tej kałuży do końca życia" - dlatego też, najlepiej ją OMIŃ!!!

Spektakl przygotowali: Ks. Daniel Światek i P. Aneta Kuta.

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.