• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Po raz kolejny "Szczepanik" patriotycznie!

Tradycją w Szkole Szczepanika stały się obchody Święta Niepodległości: wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, poprzedzający je "Konkurs Piosenki Patriotycznej", coroczny "Złaz Szlakami Legionistów" do Łowczówka, czy akcja "Flaga narodowa w każdym polskim domu" . W tym roku nie mogło być inaczej, a świętowanie rozpoczęliśmy już we wtorek (5.11.2019 r.) filmem "Legiony" w kinie Marzenie. Kolejne atrakcje zaplanowane są na środę (6.11.2019 r.), bo to właśnie w tym dniu w auli szkolnej odbędzie się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Kolejny dzień - czwartek - przynosi nam akcję "Flaga narodowa w każdym polskim domu", która będzie miała miejsce na Placu Sobieskiego. Finał obchodów Święta Niepodległości przypada na piątek (8.11.2019 r.) z następującymi wydarzeniami: XXXI Złaz Szlakami Legionistów do Łowczówka, audycja okolicznościowa nadana przez szkolny radiowęzeł połączona ze wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych (lekcja 4) oraz kulminacyjny punkt tego dnia - udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" czyli wspólne zaśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" o symbolicznej godzinie 11:11 (lekcja 5). Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu (piątek) obowiązuje strój galowy!

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.