• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Złaz Szlakami legionistów do Łowczówka

W dniu 8 listopada 2019 r. odbył się XXXI Małopolski Złaz Patriotyczno-Turystyczny „Szlakami Legionistów” do Łowczówka. Szkołę Szczepanika reprezentowała grupa 49 uczniów. Wśród nich najwięcej należało do klas ITR oraz ITFg. Młodzi turyści pokonali trasę z Lubinki przez Wał Rychwałdzki na cmentarz wojenny nr 171 w Łowczówku, zwany też „legionowym”. W tym szczególnym miejscu odbyła się patriotyczna uroczystość, którą rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego przez ponad 1000 osób równo o godz. 1111. Potem była modlitwa, przemówienia samorządowców, gawęda historyczna Pana Wojciecha Sypka, nauczyciela historii w Szkole Szczepanika oraz ogłoszenie wyników konkursów, organizowanych przy okazji Święta Niepodległości przez tarnowski oddział PTTK, głównego koordynatora Złazu. Po uroczystości turyści ze Szkoły Szczepanika zeszli czarnym szlakiem do granicy wsi Rychwałd i Pleśna, skąd autobusem wrócili do Tarnowa. Opiekę nad grupą sprawowali Panowie: Grzegorz Będkowski, Piotr Kukułka, Wojciech Olszówka i Wojciech Sypek. Podziękowania dla nich za turystyczny zapał. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.