• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Napisz list, zmień życie!

11 grudnia 2019 r. klasa I LOBp oraz przedstawiciele klasy 2 TF pod opieką Pani Anny Chwistek udali się do III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie by wziąć udział w Maratonie Pisania Listów – Amnesty International. Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Po raz pierwszy został on zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Podczas tego wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Celem akcji jest wysłanie jak największej ilości listów i innych apeli do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak aby skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Udział w Maratonie pozwolił uczniom okazać wsparcie osobom prześladowanym oraz wywrzeć nacisk na rządy i przywódców, którzy prześladują aktywistów na całym świecie.

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.