• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Konkurs Matematyczny Kangur 2020

Zapisy u p. Moniki Płoszaj-Masłyk do 24 stycznia, koszt uczestnictwa w konkursie :10 zł.
Konkurs KANGUR 2020 organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy  i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2019 roku w konkursie wzięło udział ponad 300 000 polskich uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników i szkół zawodowych. W konkursach może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych. Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzyma w momencie rozpoczęcia Konkursu upominek. W tym roku jest to układanka przestrzenna - czteroelementowy T A N G R A M.

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.