fbpx
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Komunikat dyrektora szkoły

Drodzy Uczniowie, przyszło nam uczyć się i pracować w bardzo nietypowych i trudnych warunkach. Dopóki my i nasi bliscy jesteśmy zdrowi i mamy możliwość pracy, dopóty czujemy się względnie bezpiecznie. Wśród nas jest jednak wiele osób, które dotknęło nie tylko zagrożenie epidemiczne, lecz także poważne problemy ekonomiczne. Mamy ograniczone możliwości pomocy, ale czasem ważniejsze jest poczucie wsparcia i dobre słowo.

                Szkoła to nie tylko nauka, ale także wychowanie, opieka, empatia, poczucie wspólnoty… Mimo, że pracujemy obecnie bez wchodzenia w bezpośrednie  relacje, ciągle, nawet na odległość tworzymy Szkołę Szczepanika. Koronawirus niestety nas dzieli, ale ciągle możemy się integrować  pomagając innym. Propozycja dla chętnych: by klasy, zgodnie ze swoją dodatkową ofertą kształcenia zrobiły coś dobrego,  choćby symbolicznego dla innych. Chętni z:

 • Klas medialnych - mogą przygotować nietuzinkowe, szczere i piękne podziękowania dla całego personelu medycznego, który najbardziej naraża zdrowie i życie dla ratowania innych.
 • Klas psychologicznych - może zaproponują różne formy wsparcia rodzin, współmieszkańców, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji, będąc razem cały czas. Niech to będzie okazja by zaproponować ciekawe formy spędzania wspólnie czasu. To miejsce na poradnictwo, wskazanie przydatnych linków, lektury, itp..
 • Klas z rozszerzoną ofertą opieki medycznej i dietetyki - z pewnością mają wiele pomysłów na przepisy kulinarne- zdrowe posiłki, może nawet pracochłonne, na które w codziennym zabieganiu nie mieliśmy często czasu.
 • Klas reklamy - mają umiejętności by opracować bardzo przekonujący plakat związany z profilaktyką koronawirusa, który wydrukujemy i będziemy rozpowszechniać,
 • Klas fotograficznych - mogą przygotować kartki świąteczne, w których wykorzystacie zdjęcia z samotnych, wiosennych spacerów.
 • Klas przemysłu mody - może podadzą nam szczegółową instrukcję, jak w warunkach domowych wykonać maseczki ochronne dla siebie i bliskich, biorąc pod uwagę deficyt tego towaru na rynku.
 • Klas technikum technologii drewna - może mają ciekawe pomysły na subtelną zmianę aranżacji wnętrz - swojego pokoju, pozostającą w naszym zasięgu.

Myślę, że początek kwietnia będzie dobrym czasem na przedstawienie Waszych pomysłów. Niech ta cała sytuacja będzie okazją do wykorzystania Waszych umiejętności w praktyce i dobrym celu.

Serdecznie pozdrawiam całą Rodzinę Szkoły Szczepanika, dbajcie o zdrowie. Życzę szybkiego powrotu do dawnej codziennej rutyny, niech wiosenne słońce napawa wszystkich optymizmem i pozwoli szybciej przezwyciężyć  epidemię.

 

 Magdalena Siedlik - Dyrektor Szkoły

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.