fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Na kwarantannę: KSIĄŻKI

Moi drodzy, wiemy już, że wydłuży się okres, podczas którego zamknięte będą szkoły. Nadmiar wolnego czasu możecie wykorzystać nie tylko na rozmowy z bliskimi, zaległe seriale i filmy na Netflixie, ale także, a może przede wszystkim, na czytanie książek. Czytajcie dla własnej przyjemności i korzyści. Przygotowałam dla was kilka książkowych rekomendacji.

Bestsellerowa saga „Millenium” Stiega Larssona i Davida Lagercrantza – to seria sześciu świetnie napisanych powieści kryminalnych, z trzymającą w napięciu fabułą, z dobrą intrygą i fascynującymi postaciami.

Zabójstwo na cztery ręce, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) Karoliny Morawieckiej -  zabawna, napisana z polotem, fajnym poczuciem humoru historyjka detektywistyczna, lekka, bez zbędnego okrucieństwa, agresji, psychopatów czy seryjnych morderców. Powieść obowiązkowa dla miłośników kryminałów retro.

Ludzie potrafią latać. Antologia radosnych opowiadań - dziesięć historii, czasem nieprawdopodobnych i szalonych, czasem na pozór zupełnie zwyczajnych, które udowadniają, że życie to coś naprawdę wyjątkowego, a każdą porażkę da się przekuć w początek czegoś pozytywnego. Jeżeli lubicie opowieści, które  inspirują optymistycznym przesłaniem i wywołują szczery uśmiech sięgnijcie po tę książkę

Małe kobietki – pełna humoru i ciepła powieść XIX wiecznej amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott. Opowieść o czterech siostrach, Meg, Jo, Beth i Amy , które mimo trwającej wojny secesyjnej, nieobecności ojca i wielu trudności dzielą się z innymi entuzjazmem i miłością do życia.

Pokój motyli Lucindy Riley - piękna i nostalgiczna saga rodzinna, pełna dramatycznych sekretów z przeszłości, której akcja rozgrywa się w malowniczym nadmorskim miasteczku Southwold.

Macie czas? Czytajcie! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży pozostając we własnych czterech ścianach!

Pozdrawiam Marta Podleśna

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.