• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

XX (E-)PIKNIK GEOGRAFICZNY

03 - 05 CZERWCA 2020
zaproszenie dla uczniów szkół  podstawowych

Piknik Geograficzny to turniej topograficzno – geograficzny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest on organizowany od 20 lat przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie. Współorganizatorami są: Urząd Miasta Tarnowa, MCDN ODN w Tarnowie, Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,  Instytut Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.                                                             

W turnieju topograficzno-geograficznym każdego roku bierze  udział  ponad 60 drużyn ze szkół podstawowych i średnich. Nauczyciele szkolą się  w warsztatach prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni.  Są różne  imprezy towarzyszące i oczywiście Goście Pikniku z którym spotykają się uczestnicy Pikniku i mieszkańcy Tarnowa.

Tegoroczny - XX PIKNIK GEOGRAFICZNY zaplanowaliśmy na 28 maja 2020 r. Zaproszonym Gościem miał być – Aleksander Doba, polski podróżnik, kajakarz. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni.                                                                                                            

Jednak - niestety - w związku z pandemią koronawirusa, jesteśmy zmuszeni do zmiany planów, rezygnacji w tym roku z dotychczasowej formy turnieju.

XX (E-)PIKNIK GEOGRAFICZNY – skierowany jest do uczniów szkół podstawowych całej Polski , ale szczególnie z województw małopolskiego i podkarpackiego. Będzie miał on formę konkursu fotograficznego pt. „ŚWIAT – rozPOZNAJ  nieZNANE” przygotowanego przez wykładowców i podróżników: z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - dr Michała Apollo i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - dr Wojciecha Wróblewskiego i Klubu Studenckiego „Bakałarz” w Krakowie – mgr Marka Żołądka.
Zadaniem uczniów – na podstawie zdjęć z całego świata (zdjęć autorstwa w/w wykładowców) - będzie rozpoznać obiekty i miejsca. Finał – termin na rozpoznanie – będzie w dniach od 03.06 (środa) od godz. 12.00 do 05.06 (piątek) do godz. 12.00. Warunkiem uczestnictwa uczniów  jest  zgłoszenie się szkoły do dnia 02.06 (wtorek) do godz. 12.00.

Każda szkoła uczestnicząca w konkursie otrzyma pamiątkowy dyplom, a najlepsze szkoły oraz najlepsi uczniowie nagrody.

Sponsorami nagród są :

  1. dla szkół – Wydawnictwo Kartograficzne MERIDIAN ze Szczecina (roczne bezpłatne dostępy dla całych szkół - do platformy edukacyjnej online MERIDIAN PRIME)
  2. dla uczniów - Wydawnictwo Kartograficzne MERIDIAN ze Szczecina (roczne bezpłatne indywidualne dostępy do platformy edukacyjnej online MERIDIAN PRIME) , Tarnowskie Centrum Informacji TCI (zestawy książek, przewodników i map)

Szczegóły konkursu:
Informator XX (E-)PIKNIKU GEOGRAFICZNEGO - pobierz
Regulamin XX (E-)PIKNIKU GEOGRAFICZNEGO - pobierz

ZAPRASZAMY!!!

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.