• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Dylematy maturzystów… Jak wybierać…

Czym mam się kierować projektując dalszą drogę edukacyjną i zawodową? Jaki kierunek studiów umożliwi mi samorealizację, da satysfakcję i pozwoli zdobyć atrakcyjną pracę? Przed takimi dylematami co roku staje wielu młodych ludzi.

Poniżej znajdują się informacje, które mamy nadzieję, pomogą Wam w podjęciu odpowiedzialnych decyzji. Na początek zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który uporządkuje Waszą wiedzę na temat ogólnych zasad wyboru kierunku studiów (tutaj). 

Wybierając swoją przyszłą Alma Mater warto też zwrócić uwagę, jakie możliwości stwarza dana uczelnia swoim studentom. Sprawdźcie jakie koła zainteresowań i organizacje studenckie działają na danej uczelni; jakie możliwości stworzą wam biura karier, wymiany studenckie itp. Warto też zasięgnąć informacji o kwestiach bytowych: programach stypendialnych i możliwości zakwaterowania w domach studenckich.
Czasami warto uzupełnić tą wiedzę o opinie studentów studiujących na wybranej przez Was uczelni. Możecie to zrobić nie wychodząc z domu za pośrednictwem forum.

Szkoła, uczelnia nie jest jedynym miejscem, w którym się uczymy. Wiedzę i umiejętności zdobywamy również na kursach, w pracy, czytając książki, czy ucząc się samodzielnie w domu. Jak jednak udowodnić innym – zwłaszcza potencjalnemu pracodawcy - że coś potrafimy? I czy to w ogóle możliwe?

nam to pokaże.

Ponieważ rynek pracy jest dynamiczną rzeczywistością, dlatego warto poznać zmiany jakie będą zachodzić na nim w najbliższych latach.

Pomogą w tym poniższe linki:
1. Obwieszczenie Ministra Edukacji Narodowej nt. zawodów deficytowych na polskim rynku pracy.

2. Listę Top 6 zawodów przyszłości wg portalu „Perspektywy"

3. Ogólne omówienie trendów na rynku pracy na portalu Nowa Era.

Powodzenia:)

 
 
 

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.