fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Dzień Świadomego Korzystania z Internetu

1 czerwca 2021 r. organizujemy w Szkole Szczepanika szczególne wydarzenie. Chcemy wspólnie zastanowić się nad niepokojącym problemem dotyczącym wpływu mediów społecznościowych na zdrowie i życie młodzieży. Pomocą w realizowanych warsztatach wychowawczych będzie film. Podczas spotkania zmierzymy się z pytaniami: Czy media społecznościowe sterują mózg, wpływają na poczucie wartości i tożsamości młodych ludzi? Czy użytkownik social mediów nie stał się czasem „produktem na sprzedaż” w rękach gigantów informatycznych? Co broni, a co neguje tę tezę? Nie zabraknie też refleksji na wstrząsający dylemat: za pomocą jakich mechanizmów social media wpędzają nastolatków w depresje oraz dlaczego dzieci i nastolatkowie wytwarzają intymne materiały i wrzucają je do sieci?
Koordynatorem warsztatów dla młodzieży jest pedagog szkolny - Magdalena Zabiega

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.