fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu dot. Bezpieczeństwa w Sieci

Projekt kampanii informacyjno – społecznej nt. hejtu przygotowany przez grupę uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego w składzie: A. Pawlik 2Ag, P. Martykę 2 Ag, K. Ptaśnik 2 Bg, E. Jeleń 2 LOA, D. Dziedzica 2Bg, K. Niziołka 2 Bg, P. Święcha 2 LOB znalazł się wśród 10 najwyżej ocenionych prac
konkursowych.  W uzasadnieniu nadesłanym przez członków jury konkursowego możemy przeczytać: „Zgłoszoną do konkursu pracę wyróżnia kreatywne, wieloaspektowe podejście do tematu, przemyślana strategia dotarcia do grupy docelowej, różnorodność działań zaproponowanych jako
elementy kampanii społecznej oraz przeprowadzenie diagnozy wśród uczniów (ankieta). Propozycje Uczniów były spójne i przygotowane z dużą dbałością. Na szczególną uwagę i gratulacje zasługują elementy, które wspierają pozytywne rozwiązania, nabywanie kompetencji (projekt przedstawienia różnic między hejtem, a konstruktywną krytyką), wzmacnianie empatycznej postawy wobec osób, których dotknął internetowy hejt, wyrażenie niezgody na hejt w społeczności szkolnej – i nie tylko (projekty gadżetów) oraz podkreślenie w kampanii aspektu zmiany postaw (z hejtera w świadomego internautę)”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Cenne nagrody zostaną przekazane podczas Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego. Opiekunem konkursowym grupy młodzieżowej była Pani Magdalena Zabiega – pedagog szkolny.

Szczegółowe wyniku konkursu w załączniku.

 

       

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.