fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

Klasy reklamy na Wyżynie Lubelskiej

W ostatnich dniach nauki szkolnej tj. 15 i 16 czerwca, klasa 2TR wraz z klasą 1TR wyruszyły na bardzo ciekawą wycieczkę przedmiotowo-krajoznawczą, na Wyżynę Lubelską. W pierwszym dniu zwiedziliśmy piekny Zamość. Zgłębiliśmy historię miasta, a także dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i nieznanych dotąd faktów. Dodatkową atrakcją był pokaz strzelania z armaty, co bardzo spodobało się wszystkim uczestnikom wycieczki. Następnie pojechaliśmy na Roztocze gdzie  poznaliśmy bardzo urokliwe miejsca parku przyrodniczego oraz miejscowości: Zwierzyniec i Szczebrzeszyn - gdzie spędziliśmy noc.

W drugim dniu wcześnie rano wyjechaliśmy w stronę Lublina. Pierwszym punktem wycieczki był hitlerowski obóz koncentracyjny - Majdanek, gdzie dzięki świetnemu przewodnikowi wczuliśmy się w historię tego smutnego miejsca. Kolejnym etapem zwiedzania był sam Lublin, gdzie zobaczyliśmy Wzgórze Zamkowe, Bramę Grodzką, Rynek, Trybunał konstytucyjny, Bramę Krakowską i Nowy Ratusz. Dużą atrakcją
okazał się portal który łączy Lublin z Wilnem, przez który mieszkańcy obu miast mogą się zobaczyć i przywitać.

Wyjazd okazał się świetnym pomysłem na zakończenie nauki, po całym roku ciężkiej pracy, spędzonej głównie przy komputerze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.