fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Warszawa i Sulejówek – wycieczka klas 3 LOAg i 3LOCg

W dniach 4-6 października 2021 r. uczniowie klasy 3Ag oraz 3Cg przebywali na szkolnej wycieczce w Warszawie. W planie zwiedzania znalazły się miejsca szczególne dla stolicy Polski, takie jak: Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie czy Muzeum Narodowe, Zwiedziliśmy też Senat RP,  szereg wystaw edukacyjnych w Centrum Nauki Kopernik oraz uczestniczyliśmy w pokazie  „Szybciej niż światło” w planetarium. Ważnym elementem wycieczki było zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił najważniejsze miejsca, jak chociażby Starówkę, Krakowskie Przedmieście, Plac Piłsudskiego czy Cmentarz na Powązkach. Wycieczkę zakończył przejazd do Sulejówka i pobyt w Muzeum Józefa Piłsudskiego, który dla uczniów stał się żywą lekcją historii dotyczącą młodości, życia i działalności marszałka.

Wycieczka była wspaniałym sposobem na poznawanie zabytków stolicy, bogactwa kultury narodowej oraz naukę historii. Wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry nastrój i potrzeba integracji.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.