fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Biała Wstążka

Kampania Białej Wstążki to międzynarodowa akcja mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Hasłem tegorocznej Edycji jest zdecydowany apel „Przerywam milczenie i walczę o siebie”, a Ambasadorem jest Pani Anna Dudek, która po 30 latach postanowiła ujawnić swoją trudną przeszłość ofiary przemocy fizycznej i psychicznej, to, co przeżyła na własnej skórze i jak wpłynęło to na jej życie. Kampania potrwa od 29 listopada do 3 grudnia i niesie przesłanie, że trzeba walczyć o siebie, o swoje marzenia i nie wahać się prosić o pomoc. Trzeba przestać się bać, a tym bardziej nie wstydzić się tego, co nas spotkało, tylko głośno o tym mówić. Warto uświadamiać ludzi i przerwać ten okropny łańcuch przemocy, który trwa od pokoleń. Nasza szkoła włącza się w Kampanie Białej Wstążki, dlatego w poniedziałek 29 listopada zachęcamy całą Społeczność do posiadania białej wstążki jako elementu stroju szkolnego, wyrażającego w tym dniu solidarność z przesłaniem kampanii.

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.