fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

Rozpoczęcie prac Młodzieżowej Rady Miejskiej

9 maja 2022r.,  w Sali Lustrzanej odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Członkowie rady, w tym trójka radnych z naszej Szkoły, złożyło ślubowanie. Następnie wysłuchano wystąpienia Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli i Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jakuba Kwaśnego. Podczas uroczystości, Społeczność naszej Szkoły reprezentowali Dyrektor Sławomir Sus i Przewodnicząca SU Izabela Papuga wraz z członkami samorządu. W dalszej części obrad radni zajęli się wyborem prezydium. We władzach Rady zasiądą radni związani ze Szkołą Szczepanika. Na Nowego Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie wybrano Tomasza Kowalskiego, który w głosowaniu pokonał swojego konkurenta stosunkiem głosów 14 do 4. Sekretarzem Rady jednomyślnie został wybrany Szymon Baranowski.

W piątek, 20 maja 2022r., w budynku naszej Szkoły spotkali się członkowie prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej. Omówiono sprawy związane z bieżącą organizacją pracy Rady. Podjęto także temat uroczystej sesji poświęconej upamiętnieniu Jana Szczepanika. Na posiedzeniu obecny był także Oliwier Hynek, ustępujący szef MRM.

W związku z Dniem Samorządu Terytorialnego, który przypada na 27 maja, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, Tomasz Kowalski w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim zaangażowanym w proces odbudowania instytucji Młodzieżowej Rady Miejskiej. “Dla nas, młodych tarnowian, bardzo ważnym jest uczestniczenie w podejmowaniu decyzji dotyczących naszej lokalnej społeczności. To wielkie wyróżnienie i zobowiązanie do pracy na rzecz naszego miasta” - napisał szef młodzieżowych radnych w swoim wpisie w mediach społecznościowych oraz przekazał wyrazy wdzięczności i życzenia dla Samorządowców, podkreślając, jak ważną jest samorządność dla budowania demokratycznych i silnych społeczeństw.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.