fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

Wycieczka do Warszawy i Torunia

Od 5 do 7 września 2022 r.,  uczniowie klas 2a, 3tr oraz 2tr uczestniczyli w wycieczce do Warszawy i Torunia. Pod opieką wychowawców mogli się przekonać, że ta trzydniowa podróż to okazja, by poznać wspaniałe miasta Polski i przeżyć niezwykłe przygody.

Pierwszy dzień rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsca które upamiętnia największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Następnie razem z przewodnikiem uczestnicy wyjazdu udali się do Łazienek Królewskich, by zobaczyć oranżerie, amfiteatr, teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki oraz liczne wolnostojące rzeźby. W tamtejszych ogrodach pełnych kwiatów, słuchając muzyki Szopena, uwiecznialiśmy na zdjęciach piękno letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po przepysznym obiedzie nastąpił czas na poznanie terenu dawnego getta żydowskiego oraz historii Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Dzień zakończył wieczorny spacer wzdłuż bulwarów wiślanych i spektakularne show światła, dźwięku i wody Multimedialnego Parku Fontann.

Drugi dzień to zgłębienie historii Starego Miasta, wizyta w Zamku Królewskim i lekcja przedmiotowa w Sejmie. Dzięki wspaniałym przewodnikom udało się nam zobaczyć zmianę warty, poznać architekturę przepięknych warszawskich budynków, a także posłuchać opowieści i legend związanych z wielkimi postaciami zasłużonymi dla kraju. W Zamku Królewskim, którego rozkwit przypadł na czasy panowania Stanisława Augusta, oglądaliśmy pomieszczenia, w których żył, pracował i przyjmował gości król. Po regeneracyjnym posiłku, pełni energii udaliśmy się na ulicę Wiejską, by w gmachu Sejmu posłuchać wykładu na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Trzeci i zarazem ostatni dzień naszej podróży obfitował w zwiedzanie z przewodnikiem gotyckiej starówki Torunia. Uczniowie mogli zapoznać się z bogatą i różnorodną historią rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika, przekonać się w jakich warunkach mieszkał ten wielki astronom, a także odbyć
podróż po niebie podczas seansu „Lato pod gwiazdami” w toruńskim planetarium. Wizyta w tym miejscu to potwierdzenie, że w mieście słynnego naukowca panuje prawdziwie naukowa atmosfera. Słodkim finałem pobytu w Toruniu były zakupy słynnych toruńskich pierników. Wycieczka do Warszawy i Torunia z pewnością zostanie na długo w pamięci. Dla niektórych była to pierwsza podróż do stolicy i miasta Mikołaja Kopernika. Podziękowania należą się opiekunom za ich pracę, energię i pasję. To dzięki ich zaangażowaniu wyjazd miał niepowtarzalny klimat.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.