fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Strażnikom nic nie umknie

14 września 2022 r., młodzież klas pierwszych uczestniczyła w spotkaniach profilaktycznych z Panem Pawłem Dziurą, Starszym Inspektorem Straży Miejskiej w Tarnowie. Nasz gość wyjaśniał młodzieży podstawowe zagadnienia prawne. Były to pojęcia zawarte w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, takie jak: nieletni, czyny karalne, czyny świadczące o demoralizacji, czyli odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Oprócz tematów związanych z rolą i zadaniami Straży Miejskiej, zajęcia dotyczyły także zagrożeń używania alkoholu, wyrobów tytoniowych i narkotyków oraz skutków
prawnych lekkomyślnego używania i parkowania, tak popularnego środka transportu wśród młodzieży, jakim są elektryczne hulajnogi.

 

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.