fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

Projekt V.4

Projekt V4 Gen:

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie
oraz
Stredná Odborná Škola Služieb Presov

S Z T U K I   W I Z U A L N E,   H I S T O R I A,   D O B R O S T A N

  Start 25 października!  


Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie oraz Stredná Odborná Škola Služieb Presov uczestniczą w pilotażowym projekcie „Generacja V4”.

W ramach współpracy pomiędzy placówkami we wtorek 25 października  2022r., uczniowie słowackiej szkoły wraz z towarzyszącymi im nauczycielami odwiedzą Tarnów.

Słowaccy goście wspólnie z uczniami ZSOiT będą uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Głównym tematem zajęć będą sztuki wizualne – reklama, fotografia oraz wizaż. Uczniowie zaznajomią się z produkcją toreb reklamowych metodą malarską, a także wykonywaniem nadruku sublimacyjnego. Po warsztatach nasi południowi sąsiedzi wraz z przedstawicielami Szkoły Szczepanika udadzą się na spacer do Parku Strzeleckiego oraz po zabytkowej części Tarnowa. Będzie to dobrą okazją do poznania najważniejszych faktów z historii Tarnowa.

Druga część wspólnych zajęć odbędzie się w Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ul. Wałowej. Tu uczniowie podczas warsztatów będą mogli zaznajomić się z podstawami wykonywania
fotografii produktowej typu splash, dodającej atrakcyjności prezentowanym przedmiotom. W MCA zaprezentowana zostanie również wspólna, polsko-słowacka wystawa prac fotograficznych uczniów pod tytułem „Zmiana”.

W środę 26 października słowaccy goście zjadą pod ziemię, by zobaczyć jeden z największych skarbów tej części Europy – wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalnię Soli w Bochni. Wiosną 2023 r. przedstawiciele ZSOiT odwiedzą w Presovie słowacką szkołę, by poznać ofertę edukacyjno-kulturalną naszych południowych sąsiadów.

„Generacja V4” to pilotażowa edycja programu mikrograntów zorganizowanych przez Grupę Wyszehradzką. W programie mogą wziąć udział osoby w wieku od 14 do 30 lat, a głównym celem
działań - oprócz współpracy na polu edukacji – jest nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z państw należących do grupy V4: Polski, Czech, Słowacji i Węgier oraz Austrii, Niemiec i Ukrainy.

W ramach grantów rozwijane, a także promowane mają być określone obszary tematyczne: ekologia i klimat, pamięć o historii i świadomość własnego dziedzictwa, zdrowie i aktywny styl życia, sztuka i kultura, wartości demokratyczne i cnoty obywatelskie, a także kompetencje praktyczne i przedsiębiorczość.


25.10.2022 

Biuro Wystaw Artystycznych - sztuka, kreatywność, projekt.

Projekty toreb inspirowane twórczością lokalnych artystów, technika malarska oraz druk termo-transferowy.

  


 25 października 2022, 17:15

Warsztaty fotograficzne -  technika SPLASH. Kreatywne wykorzystanie wody w fotografii produktowej. 

  1. Sesja warsztatowa w technice flatway z użyciem jednego źródła światła błyskowego oraz dużej płaszczyzny dyfuzyjnej.
  2. Fotografia produktu w wodzie i wykorzystanie powstających w niej efektów. Ujęcie poziome z lampą błyskową na statywie kolumnowym.
  3. Wykorzystanie dodawanych do wody barwników tworzących kompozycje barwne.

 


Wystawa fotograficzna uczniów obydwu szkół  “Zmiana”. Interpretacja tematu.


26 października 2022

Kopalnia Soli w Bochni - najstarsza kopalnia soli w Polsce, najstarszy zakład przemysłowy w Europie


Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.