fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Życie na petardzie

20 października 2022 r., był szczególnym dniem dla klasy 3LOB. W tym dniu Pan Paweł Stechnij, dyrektor Zakładu Poprawczego w Tarnowie zaprosił klasę psychologiczną do swojej placówki resocjalizacyjnej na lekcję poglądową. Chcąc bliżej poznać zasady, jakimi kieruje się takie miejsce, musieliśmy grzecznie oddać komórki przy bramie wejściowej i od tej chwili 300 kamer śledziło każdy nasz krok, gdy zwiedzaliśmy warsztaty stolarskie, szkołę, salę terapeutyczną czy internat, w którym przebywają „kombinujący pod górkę” czyli podopieczni Zakładu. Młodość to czas wielu pokus. Gdy zabraknie kręgosłupa moralnego, kształtowanego przez mądry proces wychowawczy, środki przymusu zewnętrznego, które poznaliśmy w Poprawczaku są przykrym, ale ratunkiem dla społeczeństwa.

 

 

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.