fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Koncert galowy - Tarnowscy Artyści Krogulskiemu

W czwartek 10 listopada 2022 r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się KONCERT GALOWY – Tarnowscy Artyści w Hołdzie Krogulskiemu.

W koncercie połączono wątki obchodzonego w tym roku w całym kraju Roku Romantyzmu Polskiego i 180. rocznicy śmierci pochodzącego z Tarnowa kompozytora Józefa Krogulskiego. Podczas koncertu było można usłyszeć najsłynniejsze romantyczne pieśni polskie F. Chopina, S. Moniuszki, I. J.
Paderewskiego, Z. Noskowskiego, a także muzyczne opracowanie jednej z ballad A. Mickiewicza jako szczególny ukłon w kierunku narodowego czytania „Ballad i romansów”.

Wydarzenie to towarzyszyło obchodom "Tarnów – Pierwsze Niepodległe". Uczniowie klasy ITPM, IITPM, ITR oraz IITRA, IITRB, mieli zaszczyt uświetnić tą uroczystość reprezentując szkołę Szczepanika. Klasy o profilu przemysłu mody wraz z nauczycielami wykonały na tę okoliczność kokardy narodowe – rozetę w barwach biało-czerwonych będąca patriotycznym, narodowym symbolem Polaków. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.