fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Złaz Szlakami Legionistów do Łowczówka 2022

Tradycji stało się zadość i turyści ze Szkoły Szczepanika wzięli po raz kolejny udział w Złazie Szlakami Legionistów do Łowczówka. To coroczny rajd szkolny organizowany przez tarnowski oddział PTTK. Tym razem wypadł w środę 9 listopada 2022 r. Wzięło w nim udział 50-ciu uczniów pod opieką czterech nauczycieli: Pani Emilii Budzik i Panów Mieczysława Czosnyki, Grzegorza Komendackiego oraz Wojciecha Sypka.

Grupa zaczęła swoją wędrówkę w Tuchowie i zaczęła ją od chwili refleksji. Dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci Pana Bernarda Mikosa, wicedyrektora szkoły i nauczyciela przedmiotów zawodowych, odwiedziliśmy jego grób na tuchowskim cmentarzu. Była modlitwa, słowa wspomnienia, zapalony znicz z wiązanką i łezka w niejednym oku. Potem trasa wiodła przez Meszną Opacką i Buchcice. Wygodny, asfaltowy szlak w pewnym momencie zamienił się w błotnisty i stromy odcinek. Rajdowcy poczuli się jak chłopcy z I Brygady Legionów Polskich, którzy w tym rejonie walczyli w grudniu 1914 r. To dla nich uczestniczyliśmy w uroczystości patriotycznej na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku. Pogadankę historyczną wygłosił do zebranych Pan Mieczysław Czosnyka. Grupa zeszła do Rychwałdu, skąd autokarem wróciła do Tarnowa. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.