fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

Łamacze Szyfrów – konkurs z okazji 90. rocznicy złamania Enigmy

W związku ze zbliżającą się 90. rocznicą złamania przez polskich matematyków Enigmy Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR organizuje kolejną edycję ogólnopolskiego internetowego konkursu dla młodzieży szkolnej  – uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej, poświęconego polskim kryptologom. Konkurs nosi tytuł ŁAMACZE SZYFRÓW i jest to bezpłatna, ogólnopolska gra kryptologiczna, w uczestnicy wcielają się w adepta kryptologii, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne, świetnie się bawią i mogą wygrać nagrody rzeczowe! 

Można grać na dwóch poziomach trudności (poziom INTRO czyli demo gry jest już dostępny, a ADEPT czyli gra właściwa jest dostępna od 7 grudnia). Decydująca rozgrywka rozpocznie się około rocznicy złamania Enigmy – w dniu 28 grudnia 2022, o symbolicznej godzinie 19.32.

Więcej szczegółów, regulamin  na https://www.lamaczeszyfrow.pl/

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.