fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

Kampania Biała Wstążka

Nasza szkoła włącza się w Kampanie Białej Wstążki, która ma na celu walkę z przemocą i dlatego w piątek, 2 grudnia 2022 r., wysłuchamy na lekcji 5 krótkiej audycji. W tym dniu zachęcamy też całą społeczność Szkoły Szczepanika do posiadania białej wstążki, jako elementu stroju szkolnego, wyrażającego w tym dniu solidarność z przesłaniem kampanii. Osoby odznaczone w tym dniu symbolem kampanii są zwolnione z bieżącego pytania. Zapraszamy Wszystkich do zaangażowania się w promocje antyprzemocowego przesłania Kampanii. Tytułowa Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia na temat przemocy. Kampania przypomina nam, że trzeba uwrażliwiać wszystkich na zjawisko przemocy, wyrażać sprzeciw wobec jakichkolwiek form jej obecności, walczyć o siebie, o swoje marzenia i nie wahać się prosić o pomoc. Trzeba przestać się bać, a tym bardziej nie wstydzić się tego, co nas spotkało, tylko głośno o tym mówić. 

Wszelka przemoc wynika z tego, że ludzie oszukują się, wierząc, że ich ból wywołali inni ludzie i że w związku z tym ci ludzie zasługują na karę.

Przemoc przynosi tylko tymczasowe zwycięstwa; przemoc, stwarza o wiele więcej problemów społecznych, niż rozwiązuje, nigdy nie przynosząc trwałego pokoju.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.