fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

X Festiwal Niepodległości ze Szkołą Szczepanika

   Pod koniec listopada 2022 r. odbył się w Tarnowie jubileuszowy X Festiwal Niepodległości, zorganizowany przez Fundację Pro Patria Semper. Złożyło się na niego kilka istotnych wydarzeń, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie Szkoły Szczepanika. Najpierw, 25 listopada, wszystkie klasy humanistyczne wzięły udział w konferencji popularnonaukowej pt. „Steczkowski, Witos i inni. Tarnów i ziemia tarnowska jako matecznik pionierów niepodległości i kuźnia kadr władz centralnych II Rzeczpospolitej" w Auli ANS. Prelegentami byli m.in. nauczyciele Szkoły: Pan Mieczysław Czosnyka oraz Pan Wojciech Sypek. Z zaproszenia skorzystał również Pan Dyrektor Sławomir Sus (zapis konferencji na dole strony ).
   W dniu 28 listopada gościła w Szkole Pani Anna Kwiatkowska-Bieda, autorka książki pt. „Harcerki z Ravenbrück” oraz prezes Fundacji Pro Patria Semper Pan Piotr Dziża. O swojej publikacji, fenomenie drużyny harcerskiej „Mury” i polskich bohaterkach z przejęciem opowiedziała Pani Anna
trzem klasom: 4LOA, 4LOC oraz 3LOA. Tego samego dnia klasa 2LOA godnie reprezentowała Szkołę razem z pocztem sztandarowym podczas uroczystości odsłonięcia tablicy na ścianie Zakładu Karnego. Tablica poświęcona jest więźniom tego miejsca z okresu okupacji niemieckiej 1939-1945.
Zapraszamy do galerii zdjęć (autorzy: Milena Florek z klasy 3LOA oraz Pan Wojciech Sypek).

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.