fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Z tej okazji zapraszamy całą społeczność szkolną do wysłuchania krótkiej audycji a uczniów klas pierwszych do udziału w warsztatach prowadzonych przez Młodzieżowych Liderów nt. „Nikotyna naszym wrogiem”, podczas których młodzież spotka się z także z psychologiem SPPT Panem dr Wacławem Srebro i wysłucha prelekcji nt. mechanizmów uzależnienia. „Palenie to nie bajer, nie gadżet ani atrybut dorosłości. To trucizna, która sprząta pieniądze z portfela, dlatego nie marnuj tego, co otrzymałeś za darmo: Zdrowia i Życia. Zadowoleni z życia nie palą”. Jeśli chcesz rzucić palenie to z pomocą przyjdzie Ci bezpłatna aplikacja opracowana przez specjalistów Narodowego Instytutu Onkologii oraz Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym 801 108 108. Koordynacja spotkania: pedagog szkolny – M. Zabiega
Warsztaty dla klas pierwszych odbywają się w sali nr 40 wg porządku:
8.50 – 9.35 klasy: 1 TPM i 1 TR
9. 45 – 10.30 klasy: 1 TF i 1 LOB
10.45 – 11.30 klasy: 1 LOA i 1 TS

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.