fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Drogą znanych artystów – wystawa uczniów klas pierwszych

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Szczepanika w ramach podsumowania lekcji plastyki przygotowali prace z cyklu „Drogą znanych artystów”. Opierając się na pracach artysty Vincenta van Gogha, którego uczniowie wybrali już w pierwszym półroczu zajęć zmierzyli się z trudną techniką malowania na blejtramie. By poznać i zainspirować się jego obrazami uczniowie poznali jego życiorys, oglądnęli animowany film biograficzny „Twój Vincent” o ostatnich trudnych dniach z życia van Gogha zrealizowanego w stylu przypominającym obrazy mistrza. Zwiedzili multisensoryczną wystawę w Galerii Szyb Wilson Katowicach, która była pokazywana w Nowym Jorku, Toronto, Las Vegas, Dubaju czy Berlinie. Prace słynnego artysty można było zobaczyć dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widza prawie w sposób dosłowny w świat wyobraźni samego Vincenta. Młodzi artyści Szkoły Szczepanika po wylosowaniu fragmentu ze znanych dzieł artysty: „Słoneczniki”, „Nocna Kawiarnia”, Gwieździsta noc” namalowali prace zaliczeniową. Łącznie siedemdziesięciu dwóch uczniów z klas – ITR, ITPM, ITS, ILOB, ITF wykonało swoje prace na bardzo wysokim poziomie. Obrazy po złączeniu dwudziestu elementów mają format 2 X 200cmx120cm oraz jeden obraz składający się z trzydziestu elementów ma format 240cmx150cm. Wystawę można zobaczyć w Multimedialnym Centrum Artystycznym na ul. Wałowej 25 od 31 maja do 14 czerwca 2023 r. Wstęp wolny - Zapraszamy!

„AUTOPORTRET” wykonała: 
Markowska Weronika.
 
„GWIEŹDZISTĄ NOC” wykonali uczniowie:
Kępa Emilia, Kłusek Emilia z klasy, Kołodziej Aleksandra, Kopala Gabriela, Kusek Sandra, Łopatka Agnieszka, Merchut Zuzanna, Mróz Paulina, Obal Oliwia, Papuga Kornelia, Pis Karina, Płaczek Karolina, Rzeźnik Nikola, Sak Eliza, Salamon – Ćwik Lena, Skórka Roksana, Uriasz Agata, Wałaszek Kacper, Wilk Leopold, Złotek Lena, Lach Emilia, Armatys Zuzanna, Jadach Amelia, Armatys Daria, Madej Kinga, Ziomek Kamila, Brzyk Ilona, Doroż Zuzanna, Florka Małgorzata, Jasińska Emilia, Piątek Magdalena.
 
„KAWIARNIE NOCĄ” wykonali uczniowie:
Markiewicz Jakub, Marszałek Oliwia, Pacura Jowita, Smoła Zuzanna, Tatarczuk Aleksandra,  Usarz Aleksandra, Wojtaś Magdalena, Batko Kacper, Bazia Tymoteusz, Boryczko Igor, Dudek Adam, Gawron Izabela, Gąsiorek Aleksander, Iwaniec Kamila, Jastrzębski Mateusz, Jóźwiak  Miłosz, Jękosz Martyna, Patryk Kamila, Mateusz Malec, Bajda Weronika.
 
„SŁONECZNIKI” wykonali uczniowie:
Brzychczy Kacper, Bułat Mateusz, Drwiła Hubert, Drygaś Magdalena, Dudek Karolina, Malinowski Jakub, Miękina Aleksandra, Mikuła Roksana, Othaniel Wanessa, Poręba Maria, Rajch Gustaw, Siedlecka Julianna, Tatarczuk Aleksandra, Woźniczka Nikola, Brigida Patrycja, Sorysz Emilia, Jasiak Daria, Kantor Oliwia, Wrona Michał, Kwapniewski Kamil.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.