fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

XXII Piknik geograficzny - podsumowanie

   XXII Piknik Geograficzny odbył się 31 maja 2023 r. Wzięło w nim udział 10 szkół z Tarnowa i okolic: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jadownikach, Zespół Szkolno–Przedszkolny w Koszycach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach, Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowie, Szkoła Podstawowa w Ryglicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bistuszowej, Szkoła Podstawowa w Turzy, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skrzyszowie, Szkoła Podstawowa w Łękawicy i Szkoła Podstawowa w Zawadzie.
   Organizatorami imprezy były Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. 
   Uroczyste rozpoczęcie Pikniku Geograficznego odbyło się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Po inauguracji imprezy rozpoczęły się zajęcia dla nauczycieli prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: „GIS - nowoczesne narzędzie w badaniach przyrodniczych” - dr Mateusz Szczęch, „Elementy geologii w nauczaniu geografii” - dr Wojciech Wróblewski. Podczas gdy nauczyciele uczestniczyli w warsztatach, uczniowie rozwiązywali test geograficzny. Następnie rozpoczął się turniej topograficzny po tarnowskiej Starówce. Trasa składała się z dziesięciu punktów kontrolnych – jednego głównego i dziewięciu pośrednich. Zadaniem uczestników było znalezienie punktów, zebranie kart obecności i ukończenie rywalizacji w jak najkrótszym czasie.
   Po zakończeniu warsztatów i turnieju topograficznego, nauczyciele oraz uczniowie otrzymali poczęstunek w Szkole Szczepanika. O godzinie 12:30 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odbyła się prelekcja dr. Wojciecha Wróblewskiego „Magiczny Kaukaz”, podczas której uczestnicy wysłuchali relacji z podróży oraz podziwiali wiele zdjęć. Po prelekcji przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji. Pan Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Sławomir Sus, Pan dr Wojciech Wróblewski i Pan Piotr Kukułka pogratulowali drużynom i zaprosili do wzięcia udziału w kolejnych edycjach imprezy.
Najlepsze drużyny:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowie,
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Turzy,
III miejsce - Zespół Szkolno–Przedszkolny w Koszycach Wielkich.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.