fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Festiwal Nauki i Techniki

W piątek i sobotę (8-9 września 2023 r.) na tarnowskim Rynku, w Pasażu Odkryć oraz w Amfiteatrze Letnim będzie miała miejsce druga edycja, organizowanego przez Pasaż Odkryć, Festiwalu Nauki i Techniki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Podczas festiwalu będzie ogień, woda i powietrze, trochę fizyki, sporo chemii, a nawet widowiskowy suchy lód. Ponieważ termin Festiwalu Nauki i Techniki pokrywa się z pierwszymi urodzinami Pasażu Odkryć pojawi się również okolicznościowy tort. Nie zabraknie ponadto gier naukowych i konkursów z nagrodami, a wydarzenie zwieńczy koncert i pokaz laserów.

Program festiwalu przewiduje pokazy naukowe oraz wykłady z zakresu bioetyki, chemii, fizyki, biologii, informatyki i robotyki (m.in. prezentacja łazika marsjańskiego oraz pokaz z ciekłym azotem), pokazy naukowe Centrum Nauki Kopernik czy wykład Karola Wójcickiego – z tłumaczeniem na język migowy - o zorzach polarnych. W Amfiteatrze Letnim odbędzie się natomiast koncert zespołu „Skalpel AV set” oraz pokaz laserów.

Szczegółowy harmonogram drugiej edycji Festiwalu Nauki i Techniki dostępny jest TUTAJ.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.