fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Rajd górski: Beskid Sądecki - Hala Łabowska 04.10 - 05.10.2023

Jeżeli interesuje Cię turystyka górska, wędrówka szlakami turystycznymi Beskidu Sądeckiego, chcesz się coś więcej dowiedzieć o polskich Beskidach, ich środowisku naturalnym i zagospodarowaniu turystycznym, a wieczorem w schronisku górskim pośpiewać piosenki turystyczne (przy akompaniamencie gitary), to zapraszamy na Szkolny Rajd Górski „Beskidzkie Szlaki” w dniach 4 - 5 października 2023 r. (środa - czwartek).

TRASA:
Dzień 1: przejazd pociągiem do Piwnicznej Zdrój, przemarsz szlakiem turystycznym niebieskim prze Łomnicę Zdrój do schroniska na Hali Łabowskiej (wys. schroniska to 1021 m n.p.m.).
 

Dzień 2: Wędrówka czerwonym szlakiem na Halę Pisaną (1044 m n.p.m.), następnie zejście żółtym szlakiem turystycznym przez Groń do Piwnicznej Zdrój. Powrót pociągiem do Tarnowa.
 

Podczas wędrówki będzie możliwość założenia książeczki GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej) i zdobywania punktów na odznaki – najpierw Popularną, a następnie na Małe i Duże (Brązową, Srebrną i Złotą). Podczas tego rajdu będzie można zdobyć łącznie 28 pkt (np. na odznakę Popularną wymagane jest 50 pkt, więcej punktów do zdobycia podczas kolejnych szkolnych rajdów po polskich górach).

Koszt rajdu 80zł (w tym nocleg i przejazd PKP). Zapisy do 22 września 2023 r. (piątek) – Olga Rojek klasa II C, lub p. Piotr Kukułka (sala nr 20).

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.