fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Język Żyrafy czy Szakala? - Szkolne warsztaty profilaktyczne

„Porozumienie bez przemocy” to temat tegorocznych warsztatów wychowawczych, które odbędą się w czwartek 21 grudnia 2023 r., w naszej szkole. Spotkania warsztatowe poprowadzą klasowi liderzy przy wsparciu swoich opiekunów. Podczas warsztatów będziemy ćwiczyć komunikowanie się z innymi i samym sobą oparte na faktach, uczuciach i potrzebach. W tym porozumieniu ważna jest chęć zrozumienia drugiego bez oceniania i doradzania. Komunikacja empatyczna to postawa, w której otwieramy się na usłyszenie o doświadczeniu drugiego człowieka, na tym, co on czuje i co jest dla niego ważne. Tto komunikacja, która buduje prawdziwe, bliskie, pełne zrozumienia relacje z innymi
oraz pomaga w odnalezieniu siebie i w dotarciu do swoich pragnień. Bowiem „ludzi wyprowadzają z równowagi nie same fakty, ale sposób w jaki ludzie je widzą”. Przypominamy wszystkim uczniom o zabraniu ze sobą na warsztaty długopisu i notatnika. Harmonogram spotkań poniżej.

 

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.