fbpx
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Laboratoria Klasy Patronackiej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej

W roku szkolnym 2023/24 Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej objęła patronatem klasy 3 LOB i 2 LOC naszego liceum, a uczniowie i uczennice tych klas biorą udział w zajęciach laboratoryjnych w pracowniach chemicznych Akademii Tarnowskiej. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia często występujące na egzaminach maturalnych - w minionym semestrze była to analiza jakościowa kationów oraz właściwości związków amfoterycznych. Semestr letni rozpoczęliśmy od syntezy nieorganicznej i analizy płomieniowej, a przed nami jeszcze miareczkowanie alkacymetryczne. Opieką naukową zajmuje się dr Krzysztof Kleszcz z Akademii Tarnowskiej.

 

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.